ועדת החינוך קוראת למשרד החינוך ליצור סביבה נטולת אלרגנים במוסדות החינוך

ח"כ יעקב מרגי קרא בסיום הישיבה לממשלה לאמץ את הצעת החוק שמטרתה ליצור סביבה נטולת אלרגנים במוסדות החינוך

ועדת החינוך קיימה הבוקר ישיבה להעלאת המודעות לנושא האלרגיה במוסדות חינוך, לציון יום האלרגיה. יו"ר ועדת החינוך, ח"כ יעקב מרגי קרא לממשלה לאמץ את הצעת החוק שתעלה בוועדת השרים שמטרתה ליצור סביבה נטולת אלרגנים במערכת החינוך.

בישיבה השתתפו הורים לילדים עם אלרגיות שסיפרו על הבעיות שמערימה מערכת החינוך עליהם ועל ילדיהם. אבא לילד עם אלרגיה סיפר שהילד שלו לא מגיע ללימודים כי אין לו סייעת צמודה. אמא לילדה עם אלרגיות מרובות סיפרה כי בתה לא התקבלה למעונות משום שהמטפלות סירבו להתמודד עם האלרגיות שלה.

מאיר אסרף נציג הסתדרות המורים הודיע כי הסתדרות המורים הכריזה על סכסוך עבודה כשנודע על הצעד המתוכנן של ביטול הסייעת האישית. אנחנו מתנגדים להטלת אחריות על עובדי הוראה – עובדי הוראה הם לא אחיות בית ספר. גם. מנכ"ל משרד החינוך הודיע שאין לו כל כוונה להטיל אחריות על עובדי ההוראה בכל הקשור לטיפול בילדים עם התקף אלרגיה. להטיל אחריות כמעסיק על מישהו שהוא לא צוות רפואי – לזה אנחנו לא נסכים" עוד אמר "המחשבה על ביטול הסייעת מבלי להתייעץ איתנו המורים וההורים היא מעשה שלא יעשה".

עירית ליבנה, מפקחת על תחום הבריאות במשרד החינוך, אמרה שהנושא של סייעת סביבתית ולא סייעת אישית נמצא כעת בדיונים במשרד אך טרם התקבלה החלטה בעניין. ח"כ דב חנין קרא למשרד החינוך להחזיר את אחיות בתי הספר למוסדות החינוך.

יו"ר הוועדה ח"כ יעקב מרגי קרא בסיום הישיבה לממשלה לאמץ את הצעת החוק שמטרתה ליצור סביבה נטולת אלרגנים במוסדות החינוך. עוד קרא להגיע להסדר עם שירותי ההצלה ולשפות את ההורים על פינוי ילד לבית החולים בעקבות התקף אלרגיה.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.