ועדת הכספים: לקשור בין הזיכיון על ים המלח לשיקום הסביבתי באזור

דרושה זיקה משמעותית בין הפעלת הזיכיון למצבו של ים המלח

בדיון ועדת הכספים היום (ד') בנושא המלצות הצוות לעניין תום תקופת הזיכיון בים המלח קיבל יו"ר הוועדה ח"כ גפני את המלצת ח"כ רוזנטל שביקש לקשור בין המכרז הקרוב לשיקום הסביבתי באזור. עוד נקבע כי צוות הפיקוח בראשות ח"כ רוזנטל ינפק נייר עמדה מטעם ועדת הכספים ובו לוחות זמנים מדויקים להשגת היעדים וטיפול בסוגיית הכלכליות והסביבתיות לקראת המכרז הקרוב.

ח"כ מיקי רוזנטל (המחנ"צ): "ההמלצות שהוצגו סימנו את הבעיות אבל אין בהן פתרונות פרקטיים. 'זכות הסירוב' של כי"ל מעיבה על האפשרות לייצר מכרז נקי והוגן. ניתן לטפל בסוגיה זו בחקיקה חדשה. עלינו להפיג את העננה המשפטית הזו כעת"

"לא יהיה פתרון לבעיית מפלס ים המלח והבולענים ללא קשירתו למכרז הקרוב" הוסיף רוזנטל, "ים המלח סובל מנזק סביבתי קשה, שהוא מעשה ידי אדם. דרושה זיקה משמעותית בין הפעלת הזיכיון למצבו של ים המלח. הפרמטרים במכרז לא יכולים להיות רק כלכליים, טכנולוגיים או פיננסיים. את המשאבים הכלכליים צריך למצות תוך שמירה על ים המלח כמשאב ציבורי. אחרת נאבד את אוצר הטבע כולו. תום תקופת הזיכיון מייצר הזדמנות. צוות הפיקוח בראשותי יציג המלצות לפתרון כולל לסוגיות הכלכליות במכרז, לזכויות העובדים במפעלים וכן לשמירה ושיקום האזור"

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.