ועדת העבודה והרווחה של הכנסת אישרה את העלאת שכר המינימום מ-5,000 ל-5,300 שק

הנכים מתנגדים ומאיימים לסגור את המדינה

הבוקר אישרה ועדת העבודה והרווחה של הכנסת לקריאה שנייה ושלישית את העלאת שכר המינימום מ-5,000 ל-5,300 שקל

משמעות ההעלאה הינה ששכר המינימום יעלה מ-26.9 שקל לשעה ל- 28.5 שקל לשעה, ושכר המינימום היומי יעלה מ-231 שקל ל- 245 שקל. עלות המהלך היא בין 400 ל-500 מיליון שקל בשנה.

למרות העלאת שכר המינמום הנכים יוצאים נגד מהלך זה היות ולטענתם זה יפגע בהם לאחר שבזמנו ביקשו להצמיד את הקיצבה שלהם לשכר המינימום ,ובנוסף מהעלאה זו גם שכר המטפלים שלהם יעלה כך שלטענתם יוצא שכרם בהפסדם .

דרישתם לפי שעה הינה או לשלם את ההפרשים או לחילופין לשלם ישירות למטפלים . הנכים מאיימים כרגע להחריף את ההפגנות :"נסגור את המדינה. שדה התעופה יהיה סגור. נסגור את כל הערים"

יו"ר ארגון הנכים אהב"ה, אבנר עוקבי, אמר: "אתם הורגים אותנו. אני נלחם על החיים שלי".

יו"ר ועדת העבודה והרווחה, ח"כ אלי אלאלוף אמר: "אסור לפגוע בנכים, אבל יש גם עובדים שהשכר שלהם בקושי מספיק. צריך להזדהות עם שני הצדדים. הפיצוי יבוא מהקצבאות. מי שחלש צריך לדאוג לו".

יו"ר ההסתדרות, אבי ניסנקורן:"זה יום היסטורי לחברה הישראלית".

ח"כ אילן גילאון ממרצ אמר: "חייבים להימנע ממצב שבו אדם חלש אחד שולח ידו לגרונו של אדם חלש אחר. לצאת נגד קבוצה יותר חלשה זה פנדל עצמי".

ח"כ גילאון תמך בהעלאת שכר המינימום ואמר :
"משום שאנשים צריכים לדעת שלא יהיה להם יותר מדי קר בחורף ויותר מדי חם בקיץ ושלא יצטרכו להתלבט בין פרוסה לתרופה ושיהיה להם אוכל במקרר".

ח"כ דב חנין אמר: "אם קבענו שיש מינימום שדרוש לקיום בישראל, גם נכים וקשישים שלא יכולים לעבוד צריכים לקבל את זה. לא יכול להיות שנכה מתחת למינימום. צריך להעלות את קצבאות הנכים והקשישים בדחיפות".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.