ועדת הרבנים לעניני תקשורת מונעת תחרות בריאה ב'קומה הכשרה' – צפו בכתבה

"קו כשר? – לא ניתן להעביר"- זוהי תשובתם של חברות הסלולר כאשר משתמש במספר כשר, מבקש לנייד את מספר הטלפון שלו.

כ-600 אלף לקוחות של קווים כשרים אינם יכולים לעבור לחברות החדשות שהוקמו בגלל הסדר מיוחד שקיים בין ועדת הרבנים לשלוש חברות הסלולר הוותיקות.

ההסדר הזה מתקיים כעשר שנים בין גוף הנקרא "וועדת הרבנים" לבין החברות הגדולות והשולטות בתחום הסלולר וזהו פתרון שמאפשר שימוש בטלפונים סלולריים לפי הוראת ובהכשר הרבנים מה שמכונה "קווים כשרים" שנשלטים על ידי אותו גוף רבני.

"בחברות החדשות אין מסלול כשר, יש כאן סינון של הרבנים", אמר אחד מלקוחות חברה מוכרת ומספר כי יש "לחץ חברתי" גדול במגזר להשתמש בקווים כשרים.

רבים מלקוחות החברות הגדולות טוענים כי "בחברות החדשות אין מסלול כשר כך שאתה לא יכול לעבור אל החברות האלה" לדעתם "יש כאן סינון של הוועדה, כך הם יודעים בדיוק מי מחזיק באיזה קו" אחד מהלקוחות הממורמרים אומר כי "אי אפשר לכפות דבר שכזה על אדם, זה כלי של שליטה".

בכל החברות הסלולריות החדשות לא ניתן לקבל קו כשר, או להתנייד עם המספר המקורי. "ברגע שנכנסים לקו כשר, זה מאד קשה לצאת ממנו, אין לנו הרשאה מהרבנות, אין לנו הסדר איתם" ציינה נציגת שירות של אחת מהחברות בשיחה עם חדשות ערוץ 2 "אנחנו לא מניידים מספרים כשרים ואתם לא הראשונים שמתקשרים בעניין הזה", אמר נציג שירות מחברה אחרת.

במשרד התקשורת, לא הגיבו לידיעה הנ"ל.

בחדשות ערוץ 2 הביאו את תגובתן של החברות והיא:

גולן טלקום – "בגולן טלקום כל הניודים פתוחים. החברות הוותיקות עוצרות ניודים של מספרים כשרים מהן, לגולן טלקום".

מרמי לוי תקשורת נמסר כי "אין עדיין קומת מספרים כשרה פעילה" הם אומרים "אנחנו במשא ומתן עם וועדת הרבנים ורק לאחר שנגיע איתם להסכם נתפעל קומת מספרים כשרה".

מהוט מובייל נאמר בתגובה: "איננו מציעים קו כשר ובהתאם לסיכום עם ועדת הרבנים לתקשורת" כך לטענתם "לא ניתן לנייד מספרים כשרים לחברה".

מYOU PHONE הגיבו כי "ניוד של קו כשר בין חברות צריך להתבצע בהתאם לאפיון הפונקציונאלי של ניידות המספרים אשר נקבע על ידי משרד התקשורת לאחר שנתקבלו האישורים הנדרשים מועדת הרבנים" הם מסבירים "באופן כללי, לקוח שרוצה לעבור עם מספר כשר, יכול לבצע את המעבר לחברות שקיבלו אישור להפעיל קו כשר מוועדת הרבנים ואשר נקבעו להם קומות כשרות אשר מוגדרות אצל כלל החברות כקומות כשרות" הם גם מבטיחים "אנו נאפשר בעתיד להתנייד ליופון עם מספר כשר".

צפו בכתבה מחדשות ערוץ 2:

3 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. עוד הסתה מבית 'קוקר' הנותן במה לכל כתבה משתלחת.
  האינטרס הברור שתהיה לנו תקשורת מסוננת וכשירה עומדת מעל לכל שיקולי הנוחיות והכלכלי! ועל זה גאוותנו! יהודים אנחנו!
  ולטוקבקיסט שכצפוי מושפע מאווירת הרחוב, שוועדת הרבנים עוצרת בגלל 'כסף', יש לוועדת הרבנים הוצאת רבות, טכנולוגיות, ופקידותיות, וכמו כל הכשר זכותם המלאה לקבל תשלום לשירותים שהם נותנים לציבור. ובקרוב ייתנו כשרות גם לחברות החדשות. מה הקשר.
  הם לוקחים תשלומים סמליים מכל חברה ללא קשר לכמות הלקוחות שלו בכלל, סכום שלא משפיע על החשבון שלך כלוום. אבל עם אפשר להתמרד בהלכה וברבנים ולעטוף בתירוץ אינטרסנטי, למה שפורק עול כמוך לא יינצל זאת!

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 2. ברור שאין אפשרות לנייד לחברות החדשות.

  הן לא מעוניינות להיכנס לטרוף הזה של תשלום סכומים לא הגיוניים לכל קו לוועדת הרבנים.
  בעיקר לא במחירים המוזלים שהם מציעים.

  אלו עלויות יש לועדת הרבנים על הקווים הכשרים????
  על מה הם גובים כסף מהחברות????
  על זה שהם יצרו לעצמם שליטה בכל הציבור???

  אחת לחודש הם מוסיפים עוד מספר טלפון לרשימת המספרים החסומים, וזהו!!!!

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב