"ועדת הרבנים תבקש להחרים את אל על" (הקלטה)

בצילומי לוחות הטיסה משבת האחרונה שהגיעו לידי קול ברמה נראה בבירור כי מטוסי אל על עם מאות נוסעים נוחתים בעיצומה של השבת זמן רב לאחר כניסתה וזמן רב לפני צאתה. מזכיר ועדת הרבנים בראיון לקול ברמה מבטיח שלא לוותר. האזינו. {גולדקנופף מזהיר}

האם נפרץ הסטאטוס קוו הקיים שנים רבות סביב שמירת השבת בישראל?: בחודשים האחרונים  חיוללי השבת  בהובלת שר התחבורה ישראל כץ חצו כל גבול החל בעבודות הרכבת בשבת המשיך בהחלטת משרד החוץ להפעיל שגריריות בשבתות וחגים, וכעת חושף קול ברמה כי חברת אל על החברה הישראלית המטיסה מליוני נוסעים בשנה אלפים אם לא מאות אלפים מהם חרדים מבצעת טיסות בעיצומה של שבת קודש.

בצילומי לוחות הטיסה משבת האחרונה שהגיעו לידי קול ברמה נראה בבירור כי מטוסי אל על  עם מאות נוסעים נוחתים בעיצומה של השבת זמן רב לאחר כניסתה וזמן רב לפני צאתה.

בעקבות כך, מזכיר ועדת הרבנים לענייני שבת הרב יצחק גולדקנופף אשר שמע את הדברים ועלה לשידור בתוכנית חדש על הבוקר עם נועם זיגמן  בקול ברמה אמר כי "אל על לא מטיסה נוסעים בשבתות וכי ישנם טיסות חריגות כאלה שיצאו בזמן אך לא הספיקו להגיע ליעדן לפני כניסת השבת".

הרב גולדקנופף הוסיף כל מטוס שיתכן וינחת בשבת החברה דואגת עוד לפני העליה למטוס לשכן את כל הנוסעים הרוצים בכך בבתי מלון בארץ המוצא עד לצאת שבת על חשבונה, כל הטיסות שאנו רואים שמאחרות זה אנשים שסירבו להשתכן בארץ המוצא עד לצאת השבת".

בעקבות הפרסום בקול ברמה,מזהיר  גולדקנופף כי  יתכן שיבקשו מחברת אלעל לקרקע את כל מטוסיהם בשבתות, "אם לא" אמר הרב גולדקנופף נשקול להחרים את החברה ולעבוד עם חברות אחרות שיסכמו לתנאים שלנו".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.