ועדת חוץ וביטחון סיירו בגזרת עוטף עזה

ועדת החוץ והביטחון בראשות ח"כ אבי דיכטר (ליכוד) ערכה היום סיור בגזרת עוטף עזה וקיימה דיון בהשתתפות ראשי רשויות ונציגי צה"ל, משרד הביטחון ומשרדי ממשלה

ועדת החוץ והביטחון בראשות ח"כ אבי דיכטר (ליכוד) ערכה היום סיור בגזרת עוטף עזה וקיימה דיון בהשתתפות ראשי רשויות ונציגי צה"ל, משרד הביטחון ומשרדי ממשלה. הסיור התקיים כחלק מסדרת סיורים שמקיימת הוועדה לאורך קו התפר וגבולות המדינה במטרה לבחון את האתגרים עימם מתמודדים ישובי ה

ספר, הרשויות, התושבים וכוחות הביטחון.

במסגרת הסיור שמעו חברי הועדה סקירה אזורית מפי נציגי הצבא, שכללה את מידת ההיערכות הצבאית מול עזה ואת רמת מוכנות מערכי החירום.

בסיור ובדיון ראשי המועצות אלון שוסטר (שער הנגב), תמיר עידאן (שדות הנגב), גדי ירקוני (אשכול) ומנכ"ל עיריית שדרות טל טורן. כן השתתפו חברי הכנסת : אמיר אוחנה (ליכוד), מוטי יוגב (הבית היהודי) עליזה לביא וחיים ילין (יש עתיד), אייל בן ראובן (המחנה הציוני).

לאחר הסיור קיימה הועדה דיון במועצה האזורית שער הנגב, יחד עם ראשי רשויות, נציגי צה"ל, משרד הביטחון ומשרדי הממשלה. הדיון עסק בנושא הפערים העיקריים בתחום הביטחוני של היישובים בשגרה ובחירום – מנקודת המבט של ראשי הרשויות בעוטף עזה.

יו"ר ועחו"ב ח"כ אבי דיכטר סיכם את הביקור ואמר: "מדינת ישראל משקיעה בשנים האחרונות בנושא המוכנות לאיום העזתי תקציבים גדולים ביותר במטרה להיות ערוכים טוב יותר לאיום. ההשקעה הזו מתועדפת מעל ולמעבר לדברים האחרים. שמחתי לשמוע על הפריחה והגידול בתושבים באזור. זה משהו שיש בגן הישראלי שאנחנו לא יודעים לפצח עד הסוף. יום אחד יגיעו אנתרופולוגים ויצטרכו לחקור את הפלא הזה.

בנוגע להעברת תקציבים לרשויות השונות, אמר דיכטר כי "חלק מהתשובות שניתנו כאן לא מספקות, ולכן ברבעון האחרון של 2017 יש לנו תחנת בדיקה. ברבעון הזה נוכל להיות יותר אפקטיביים ולוודא שהפערים יקבלו מענה".

בנושא העסקת פועלים מעזה באזור, אמר דיכטר: "אנחנו לא אחראים לבעיית עזה. הם הרוויחו ביושר את הבעיות איתן הם חיים. אנחנו צריכים להיזהר. לפעמים כישראלים ויהודים אנחנו אוהבים לפתור את הבעיות של האזרחים כי נדמה לנו שזה באחריותנו, אבל עזה לא באחריותנו, ואנחנו צריכים להיזהר מלקחת את זה על אחריותנו".

יו"ר מועצת שער הנגב, אלון שוסטר, אמר: "אנו שמחים לארח כאן את חברי הועדה, בייחוד כשמדובר בעתות של שקט. אנו מברכים על הנכונות של יו"ר הועדה להגיע ולשמוע מקרוב על האתגרים והפערים ולא פחות חשוב, גם על ההתקדמות. מאז צוק איתן נקלטו ביישובי המועצה עשרות משפחות חדשות, אך המשימה לא נעצרת רק בקליטתם. בכדי שהקהילה תמשיך להתחזק, המועצה זקוקה להתגייסות הוועדה בכל הקשור לזירוז הגעת התקציבים למרכזי החוסן, האמונים על איתנות הקהילה".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.