ועדת רבנים תחלק תעודות הכשר למקוואות טהרה (תמונות)

כינוס יסוד לבית דין צדק 'טהרת ישראל' לפיקוח הלכתי על מקוואות טהרה הנבנים בארץ ישראל. הכינוס נערך בביתו של נשיא ארגון 'טהרת הבית' הגאון רבי בן ציון מוצפי

אמש( יום שלישי) נערך כינוס יסוד לבית דין צדק 'טהרת ישראל' לפיקוח הלכתי על מקוואות טהרה הנבנים בארץ ישראל. הכינוס נערך בביתו של נשיא ארגון 'טהרת הבית' הגאון רבי בן ציון מוצפי שליט"א. במעמד השתתפו גדולי הרבנים העוסקים בתחום הכשרת המקוואות וזוכים לתמיכתם של מרנן ורבנן גדולי ישראל: הגאון רבי אהרן זיכרמן שליט"א דומ"ץ 'קהל מחזקי הדת'- בעלזא בירושלים והרב המכשיר במחלקת המקוואות ב'קהל מחזיקי הדת', הגאון רבי משה ברנדסדורפר שליט"א, הגאון רבי יהודה לייב מינצברג, הגאון רבי ישראל יצחק  זילברמן מרבני ששכונת 'נוה יעקב', הגאון רבי ראובן שפירא, ומפקח הארגון הגאון רבי אהרן סימן טוב, ובנו של נשיא הארגון העומד בראש הארגון הגאון רבי יחזקאל מוצפי שליט"א.

 

בפני הנוכחים הוגשו חוברות לסיכום שנת הפעילות תשע"ד, וכן חוברות עבי כרס – עשרות אלפי דפים של פעילות הקירוב שיזמו בארגון לעידוד הטהרה. הרבנים עלעלו ונדהמו מכמות הפניות שבוצעו ממשרדי 'טהרת הבית'. בכינוס הושמעו דברים מפי הרבנים הגאונים אודות החשיבות של פיקוח מהודר על המקוואות ועל מצב ההזנחה המשוועת של המקוואות הדורשות שיפוץ מיידי. המטרה של הקמת הבד"צ הוא כי  לאחרונה עלו על שולחן ארגון טהרת הבית עשרות פניות ממקומות נידחים על היעדר מקווה טהרה זמין וקרוב לישובים מבודדים, והדרישה הגוברת לשיפוץ ופיקוח על מקוואות שנבנו לפני עשרות שנים.

IMG_0095 (Small) IMG_0110 (Small) IMG_0129 (Small) IMG_0158 (Small)

 

נשיא הארגון הגאון רבי בן ציון מוצפי פתח את הכינוס וסיפר אודות עשרות רבות של מכשלות נמנעו בעקבות הקמת הארגון הזה, וציין כי כל מקוואות טהרת הבית  נבנו תחת פיקוח הלכתי מדוקדק תוך כדי שמירה על כל דקדוקי ההלכות  .רבי משה ברנדסדורפר חיזק את דבריו של נשיא הארגון באומרו:" המקוואות הם במיטב ההידור ההלכתי, וזכינו באמת להתכנס יחד לכינוס חשוב זה כדי לעזור לסייע ולחזק את העוסקים באמת בתמים להרבות טהרה". הגאון רבי אהרן זיכרמן שליט"א דומ"ץ 'קהל מחזקי הדת'- בעלזא בירושלים והרב המכשיר במחלקת המקוואות ב'קהל מחזיקי הדת' דיבר על החשיבות בדיקת הכשרות בכל המקוואות שנבנו בארץ והענקת תעודות כשרות למקוואות הכשרים. הגאון רבי יהודה לייב מינצברג ציין שמקוואות שלעולם לא הייתי מעלה בדעתי שיוקמו במקומות כאלו, מוקמים בזכות הארגון הזה, והכל על פי כללי ההידור",

 

אחריו דיבר הגאון רבי יחזקאל מוצפי, ובדברים שנשא אמר: "בסייעתא דשמיא אנו זוכים כעת לכינוס של צדיקים, אשר יפרסו חסותם על כל פעולות הארגון, ברוך ה' זכינו לבנות עשרות מקוואות ובייחוד בישובים מבודדים, ולאחרונה הדרישה גוברת מיום ליום, אנו מקבלים פניות מישובים בהם אין מקוואות שנכנס לעובי הקורה, הדרישה והצימאון הוא אדיר, אולם אין הקומץ משביע את הארי, האחריות והדאגה לבל נכשיל את הציבור הוא גדול, ולכן מחובתנו להקים גוף זה למען נוכל יחד להגדיל טהרה בעם ישראל. אנחנו קוראים מכאן לכל הארגונים העוסקים במלאכת הקודש, מטרתנו היא להרבות טהרה בעם ישראל, אנו מעוניינים לשתף את כלל ישראל במצווה, בואו נטה יחד כתף ונבנה עוד דורות של יהודים טהורים". בסיום הכינוס, חתמו הרבנים על מגילת היסוד, וסיכמו על מועד התכנסות אשר בו ילובנו בנושאים העומדים על הפרק.

 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.