ועדת שרים דחתה את כל החוקים שהגישו החרדים

אכזבה: ועדת שרים לענייני חקיקה דחתה את כל החוקים שנוגעים לחרדים

לפני שעה ארוכה הסתיימה לה ישיבת ועדת השרים לענייני חקיקה, שבדקה את ההצעות לחוקים שהעלו חברי הכנסת והשרים, כאשר בסיומו של דיון ארוך, ממושך ומלא בויכוחים, רוב ההצעות שהועלו לסדר נידחו.

גם חוקים שעסקו במגזר החרדי לטוב ולרע נדחו, ראשית חוק המרכולים שיזמו השר דרעי וח"כ גפנ בעקבות החלטת בג"צ מלפני שבוע וחצי, נדחה בוועדת שרים בעקבות חילוקי דעות עם מפלגות הקואליציה, כזכור לפני שבוע חשפנו כאן באתר 'אקטואליק' שמפלגת ישראל בתינו תתנגד לחוק בועדת שרים, וזה ככל הנראה מה שגרם לדחיית החוק.

במהלך הישיבה הודיע השר ליצמן כי הוא מתנגד נחרצות בוועדת השרים לענייני חקיקה להצעת החוק של ח"כ עודד פורר מ'ישראל ביתנו' לשלול תקציבים מישיבות 'הפלג' המסיתות נגד צה"ל. בעקבות התנגדותו הצעת החוק נדחתה בשבועיים.

הצעת חוק נוספת של ח"כ בצלאל סמוטריץ' מהבית היהודי שעוזרת לעיריית ירושלים לקבל את תקציבה למוסדות החינוך בכלל ולעיר בפרט, ללא תחנונים חוזרים ונשנים של ראש העיר נדחתה בשבועיים.

חבר הכנסת יואב בן צור משס הגיש הצעת חוק בעניין מיסוי מקרקעין, בעניין ביטול קנס על שבח ורכישה, אך הצעתו נדחתה בארבעה חודשים ע"י ועדת השרים לענייני חקיקה.

גם הצעת החוק של ח"כ מלכיאלי משס שהגיש הצעת חוק לפיה יתקיים צדק חלוקתי נדחתה.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.