ועד המשגיחים בבאר שבע יוצא במחאה

על רקע המשבר בין רב העיר לרבנות הראשית יצאו ועד משגיחי הכשרות בבאר שבע במחאה על פגיעה ברב העיר באר שבע הגאון הרב יהודה דרעי, בועד אומרים "נקיים עצרת מחאה"

על רקע המשבר בין הרב הגאון יהודה דרעי למועצת הרבנות הראשית בעקבות מתווה הכשרות החדש, ולאחר שהרב דרעי מתח ביקורת על התנהלותה של הרבנות, יצאו ועד משגיחי הכשרות בבאר שבע במכתב בו הם מוחים לטענתם על פגיעה ברב העיר באר שבע הגאון הרב יהודה דרעי שליט"א.

וזה לשון המכתב:

 אנו מוחים על כבוד מורנו ורבנו הרב הגאון הרב יהודה דרעי שליט"א .

לא יכול להיות אשר גורמים  שמסתתרים מאחורי מקלדת  כאחרוני הטוקבקיסטים  קוראים לעצמם "גורמים ברבנות הראשית" זה מראה על שליטתו של מנכ"ל הרבנות באנשיו.  אדם אשר אין בינו לבין בני התורה משגיחי הכשרות  שום חיבור, הוכיח פעם אחר פעם את כישלונו וקלונו ברבים ראינו בכנסים. המתווה אשר הוכן והוגש לבג'ץ כתבשיל שהקדיח, רצו כאילו לפתור את הבג'ץ בלי חשיבה ובלי הכרה לא יכול להיות שמגישים חולה לקצב אשר אין בינו לבן רפואה כלום הגישו את המשגיחים לקצבים אשר בינם לבין כשרות מפריד עולם שלם. חובה ראשונה להכליל את הרבנים המכובדים במתווה, דבר שלא נעשה. אנו נמשיך להלחם בכל כוחנו במתווה, ובכל מי שפוגע ברבנו הרב הראשי כי רבנו אמר אמת והאמת לפעמים כואבת .

בברכה מרובה חברי וועד הפעולה.

רז נדיב – שמעון אוחיון – גדיאל אזואלוס – אבי חכימי- יעקב לוזיה.

 

כזכור, הרה"ג יהודה דרעי התנגד למתווה החדש, ואמר "לא יוצרים משהו חדש כאשר הדבר הישן עובד ובטח שלא בהיעדר רבני עיר, "אני בכלל נגד כל הרעיון של ביטויים כמו רפורמה, מהפכות ופיילוט. לפני שעושים קולות וברקים, יש מתווה שנכתב לפני שנים, למה לא לקחו אותו ושינו אותו ? מתכנסת וועדה, ביניהם רב עיר אחד, אבל לא ייתכן שבנושא כ"כ מהותי לרבנות בישראל , לא משתתפים שם רבני עיר".

רז נדיב יו"ר הוועד ומי שחתום על המכתב אומר "אנחנו חושבים לצאת השבוע במחאה וכינוס תפילה למחות נגד בזיון התורה אבל מחכים לאישורים מנציגי תנועת ש"ס בבאר שבע , נכון לרגע לא קיבלנו אישור"

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.