במרכז ועידת 'דגל': "מלחמה בבג"ץ"

ימים לועידת 'דגל התורה' שתערך במלון 'צמיפורי' בקיבוץ חפץ חיים, פורסמה התכנית המרכזית כשבמרכזה מושב מיוחד שיעסוק בהתערבות בג"ץ בנושאי דת {התוכניה}

ימים לועידת 'דגל התורה' שתערך במלון 'ציפורי' בקיבוץ חפץ חיים, פורסמה התכנית המרכזית כשבמרכזה מושב מיוחד שיעסוק בהתערבות בג"ץ בנושאי דת.

מושב הפתיחה, של ימי הוועידה הנקראת "עולם התורה", יפתח במעמד כביר ומרגש שיוקדש כולו לחיזוק והאדרת עולם הישיבות והכוללים, ורבבות עמלי התורה בארה"ק שבזכותם העולם קיים.

המושב הראשון יתקיים במעמד מרנן ורבנן גדולי התורה שליט"א, ראשי הישיבות הגדולות בארה"ק שליט"א, ראשי הכוללים הגדולים בארה"ק הנושאים על שכמם את משא החזקת התורה בדורינו בהכוונתם של מרנן ורבנן גדולי הדור שליט"א, כדי לייקר את עולם התורה ממנו יונקת ושואבת דגל התורה את כוחה ורוחה ולצורך קיום עולם הישיבות נוסדה תנועה זו. כמו"כ ישתתפו במושב זה יו"ר 'ועד הישיבות' הרב הגאון רבי חיים אהרן קאופמן שליט"א וחברי הכנסת של דגל התורה.

בקרב מארגני הוועידה ציינו כי השתתפות מרנן ראשי הישיבות שליט"א והכוללים, תביע הכרת הטוב לנציגי התנועה ושלוחי דרבנן על עמידתם על המשמר להסרת גזירות ופעילות לרווחת עולם התורה, ותחזק את מאות נציגי ועסקני "דגל התורה" מכל רחבי הארץ משתתפי הועידה.

חברי מועצת גדולי התורה של 'דגל התורה'
חברי מועצת גדולי התורה של 'דגל התורה'

דת ומדינה לאור התערבות בג"ץ

במהלך הוועידה, ייערך מושב מיוחד, שיעסוק בנושאי "דת ומדינה", לאור ההתערבות הבלתי פוסקת של בג"ץ בנושאים המסורים לנבחרי הציבור ובמיוחד לאור ההחלטות המקוממות בנושאים הלכתיים, בניסיון לקעקע מחיי העם את הדרך המסורה לנו מדורי דורות, תוך פגיעה חמורה בסטטוס קוו.

במהלך המושב יידונו דרכים מעשיים ופעולות אופרטיביות, כדי לעמוד מנגד ולעצור מדיניות מסוכנת זו ולהביע מחאה חריפה על ההתנהלות החמורה כנגד ההלכה וקדשי ישראל.

פאנלים ומושבים 'השקפתיים' ומקצועיים

במהלך ימי הועידה יתקיימו מושבים ופאנלים מרתקים בנושאים שונים הנוגעים לפעילות היום יומית של שליח ציבור – נציג "דגל התורה", כידא אריכתא של מרנן ורבנן גדולי מאורי ומנהיגי הדור שליט"א, הן בצד ההתנהלות ההשקפתית והן בצד ההתנהלות הגשמית.

מושב השקפתי מיוחד ייערך במשנתה של "דגל התורה" בדרכם של מרנן ורבנן עיני העדה, מייסדי התנועה מרן הגרא"מ שך זצוק"ל ומרן הגרי"ש אלישיב זצוק"ל ויבדלו לחיים טובים מרנן ראש הישיבה הגראי"ל שטינמן שליט"א ומרן שר התורה הגר"ח קניבסקי שליט"א.

כינוס דגל התורה צילום שלומי כהן (7)

המושבים השונים יעסקו גם בנושאים מוניציפאליים, שיתנו ויעשירו את המשתתפים בכלים מקצועיים בתחומים השונים הקשורים לעולם המעשה של נציגים מוניציפאליים. לימי העיון בוועידה הוזמנו בין השאר, אנשי מקצוע ומרצים בכירים מהשורה הראשונה בתחום, שישתתפו בפאנלים מקצועיים וייחודים שיערכו לבאי הועידה בימי העיון.

מאות נציגי ופעילי "דגל התורה" השלימו את רישומם והבטיחו את השתתפותם בימי הועידה, צוותים טכניים פועלים בימים האחרונים ללא לאות להביא להצלחתם של ימי הועידה על הצד הטוב ביותר, הצוותים נמצאים בשטח מזה מספר ימים לצורך הכנת המקום לקליטת מאות הנציגים והפעילים ולרווחתם בימי הועידה למען לא יחסר המזג בצד הגשמי ובצד הרוחני.

מהוועדה המארגנת נמסר עוד, כי בפתח הוועידה תוצב תערוכה יחודית בה יוצגו, תיעוד היסטורי, תמונות, מסמכים נדירים ועדויות מרתקות, מימי הבראשית של צמיחת והקמת תנועת "דגל התורה", שתבטא את ההמשכיות הרוחניות לצד ההתפתחות המפוארת של התנועה שיסודה בהררי קודש ומנותבת עד היום ע"י מרנן ורבנן עיני העדה שליט"א.

בקרב הנציגים והפעילים ומארגני הוועידה, ניכרת כאמור תחושת התרגשות גדולה זאת לאחר עשור מהוועידה הקודמת, כשפעילים ונציגים רבים נוספו מאז לשורות "דגל התורה". הכל מקווים לחוש את בחינת "אז נדברו יראי ד' איש אל רעהו", בתפילה כי יתקיים "ויקשב ד' וישמע", ושיזכו ביחד "בדגל התורה נלך לקדש שם שמים".

20150318091902 (1)

אתמול בצהרים נכנסו חברי הכנסת של "דגל התורה" הרב משה גפני והרב אורי מקלב ומזכ"ל התנועה הרב יעקב אשר למעונו של מרן ראש הישיבה הגראי"ל שטינמן שליט"א, על מנת לעדכנו ולקבל ממנו הנחיות אחרונות הנוגעות לוועידה.

מרן ראש הישיבה שליט"א קיבלם בחביבות יתירה, והתעניין ממושכות בפרטי הוועידה. בהתייחסו לקיום הוועידה אמר מרן ראש הישיבה שליט"א, כי קיומה הוא בבחינת "אז נדברו יראי ד' איש אל רעהו" ויש לכך חשיבות מרובה ביותר בפרט בימים כאלה בהם יש המנסים לפגוע בקודשי ישראל ואיחל הצלחה לוועידה ומשתתפיה והוסיף כי כאשר יראי ד' נאספים לקדש שם שמים ונדברים איש אל רעהו יש לקוות כי יתקיים בנו "ויקשב ד' וישמע".

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. מלחמה בבג"ץ? להד"ם!
    המלחמה בעמלק, זה שבג"ץ בחר להיות עמלק של הדור, זו בחירתו…….

    משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
    הגב