"ותן טל ומטר" – מאות רבנים התפללו לחורף גשום על שפת הכינרת

הרב שמואל אליהו: "אנחנו מתפללים שישמע הקדוש ברוך הוא את תפילתנו ברצון. אבא תן מיים, תן חיים, תן ברכה אנא ה הצליחה נא”

היום ( שלישי, 16.10) ז' בחשוון- היום בו מתחילים להתפלל לגשמים הגיעו כ -300 תלמידים מבית ספר האר"י בצפת, הרב הראשי לצפת- הרב שמואל אליהו, רבנים ואישי ציבור לחוף מפרץ אמנון של איגוד ערים כינרת לתפילה לשנה גשומה.

קודם לתפילה, התלמידים קיימו פעילות לימודית חווייתית לאורך שביל סובב כינרת וכן בחוף מפרץ אמנון לרבות דגימת איכות מי הכינרת, הסבר על הצמחייה ובעלי החיים באגם וכדומה. בצהריי היום הצטרף לפעילות גם הרב הראשי לצפת הרב שמואל אליהו יחד עם רבנים נוספים מבית הספר וקיימו תפילה מרגשת לשנה גשומה בליווי שופרות.

"הפעם האחרונה שעשינו תפילה שכזו הייתה לפני 16 שנים, לפני חורף 2002/3 שהגיע לאחר מספר שנות בצורת וכד כינרת הייתה בשיא השפל, ולשמחתנו לאחר מכן חווינו חורף סוער עם גשמים רבים וכמויות גשמים שלא נמדדו עשרות שנים. כשבורא עולם מרעיף שפע הוא מביא ברכה עד בלי דיי" ציין רב בית הספר האר"י בצפת, דוב סנדמן.

הרב שמואל אליהו ציין :"אנחנו מתפללים שישמע הקדוש ברוך הוא את תפילתנו ברצון. אנחנו צריכים להתפלל מכל הלב והנשמה כי בברז בבית אומנם יש מים אבל המים של הכינרת הם המיים של העם ואם אין מיים בכינרת אז הטבע מתייבש, בעלי חיים צמאים ויש פחות חיים. אנחנו מבקשים מים מהקדוש ברוך הוא. אבא תן מיים, תן חיים, תן ברכה אנא ה הצליחה נא”

במהלך האירוע אמרו התלמידים: "עם ישראל זקוק לישועה, אנחנו כבר 6 שנים ללא גשם אמיתי והכינרת צמאה לגשם. נקווה שתפילת 'מוריד הגשם' תענה ברצון ויהיה לנו חורף גשום במיוחד והכינרת שלנו תתמלא".
מרשות הכינרת נמסר כי ברשות ובאיגוד ערים כינרת מברכים על כל יוזמה ופעילות סביב הכינרת ולמענה : "התלמידים סיירו לאורך שביל סובב כינרת והתנסו בפעילות של חוקי אגמים ליום אחד. לאחר מכן קיימו תפילה מרגשת בליווי שופרות לשנה גשומה. כולנו מתפללים לחורף גשום שימלא את האגם הלאומי וכלל מקורות המים".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.