זהבה גלאון במתקפה על בנט

מתקפה על שר החינוך נפתלי בנט בעקבות נאומו בקיסריה כי היהדות חשובה למערכת החינוך יותר ממתמטיקה.יו"ר מרצ: לא נאפשר ל"בית היהודי" לדחוף לילדים שלנו החזרה בתשובה. { "לא יחזיר את ילדינו בתשובה"}

חברי כנסת מהשמאל ומהמפלגות הערביות פתחו במתקפה נגד שר החינוך בעקבות דבריו כי היהדות חשובה יותר ממתמטיקה.

יו"ר מפלגת מרצ זהבה גלאון אמרה היום כי כשבנט אומר שלימודי יהדות חשובים בעיניו יותר מלימודי מתמטיקה ומדעים, אני יודעת בדיוק לאיזה יהדות הוא מתכוון, כי ראיתי לאיזה גופי החזרה בתשובה בנט מעביר תקציבים.

 

"זה באמת יופי ששר החינוך למד לדקלם ש"היהדות היא של כולם", אבל איכשהו משרד החינוך בראשותו מקפיא את התמיכה בארגונים פלורליסטיים ומעביר 90% מהתקציב ללימודי זהות יהדות בבתי ספר ממלכתיים לארגונים אורתודוכסיים בלבד. ההטיה הזו לא רק מריחה משחיתות, היא גם מוכיחה שבעיני בנט הדרך הלגיטימית היחידה להיות יהודים היא הדרך שלו".

 

גם חבר הכנסת טאלב אבו עראר מהמפלגה הערבית המאוחדת יצא למתקפה נגד בנט. אבו עראר אמר כי מדובר בשר השנאה וההתנחלויות והודיע כי מפלגתו תתנגד ליהוד תכניות בלימוד במערכת החינוך במדינת ישראל.

גם ברשתות החברתיות זכה בנט למתקפה חריפה במסגרתה האשימו אותו פעילי שמאל בניסיון להחזיר את בתשובה את ילדי ישראל ולהשפיע על תלמידי באמצעות תורת ישראל במקום משנה ליברלית סדורה.

לדברי ח"כ גלאון זו גם בדיוק הסיבה שבגללה ילד בחטיבה בחינוך הממלכתי-דתי מקבל בכל שנה 3,550 שקלים יותר מבן גילו בחינוך החילוני.

אנחנו לא נאפשר ל"בית היהודי" לדחוף לילדים שלנו החזרה בתשובה במסווה של "ידע רוחני". עד כאן".

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. מה הקשר בין לימוד יהדות להחזרה בתשובה???
    מה ההיסטריה הזאת???

    נמאסו

    משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
    הגב