זהבי נפגש עם יהב: מגבש פתרון למצוקת התלמידות

מנהל המחוז החרדי איציק זהבי יזם הבוקר תחילתו של מתווה לחידוש הלימודים בבית הספר נתיבות משה, במסגרתו ייפגש זהבי עם נציגי ההורים במטרה למצוא פתרון סופי והולם לשביעות רצון הצדדים. { המתווך }

מנהל המחוז החרדי איציק זהבי יזם הבוקר תחילתו של מתווה לחידוש הלימודים בבית הספר נתיבות משה, במסגרתו ייפגש זהבי עם נציגי ההורים במטרה למצוא פתרון סופי והולם לשביעות רצון הצדדים.

 

לקוקר נודע כי זהבי אף נפגש הבוקר עם ראש עיריית חיפה יונה יהב במטרה לשמוע את עמדתו בנושא.

עוד נודע ל'קוקר' כי מנהל המחוז אף שוחח בנושא עם מנכלית משרד החינוך מיכל כהן שהודיעה כי תירתם למאמץ להחזרת התלמידים למסלול לימודים, מנהל רשת החינוך העצמאי אליעזר סורוצקין, ויו"ר ועדת החינוך חכ יעקב מרגי.

מוקדם יותר: שרים וח"כים הגיעו היום לסייר בבית הספר "נתיבות משה" שבקריית שמואל, אשר 420 תלמידיו שובתים מאז תחילת שנת הלימודים.

שר הדתות דוד אזולאי וכן יו"ר וועדת החינוך של הכנסת, ח"כ יעקב מרגי, הגיעו מלווים במנהל המחוז החרדי במשרד החינוך, איציק זהבי, סגן השר ירון מזוז, מנכ"ל החינוך העצמאי, ח"כ יעקב אשר ואחרים, לבקר במבנה והתרשמו ממצבו הרעוע ומאי יכולתו להכיל את 420 התלמידים. יצוין, כי משרד הבריאות אף סגר חלקים מבית הספר מפאת חוסר כשירות.

בכניסה לבית הספר הפגינו ההורים והתלמידים במחאה על התעלמותו של ראש העיר יונה יהב עד כה מן הבעיה ועל סירובו להקצות מבנה חלופי לבית הספר. ההורים והתלמידים הניפו שלטים עליהם נכתב: "יהב – זה לא בית ספר, זה דיר" ו"יהב – למה אין לי בית ספר?".

 

במהלך הסיור אמר יו"ר ועדת החינוך, ח"כ יעקב מרגי, כי "ההורים של בית הספר נתיבות משה אינם אנשי מלחמות והם לא מבינים בפוליטיקה.  אני קורא לשר החינוך: עינינו לא צרה. צריך שיהיה חינוך דתי וגם חינוך שלנו. ראש העיר יונה יהב ניסה לשחד אותנו בהקצאת מבנה לבתי הספר של שס כדי שנרד מהמאבק הזה, אבל זה לא יעזור לו. אותי לא מעניין שום דבר חוץ מילדי ישראל, לדאוג לילדים הללו למבנה ראוי".

 

מוועד ההורים של בית הספר נמסר: "כל מה שאנחנו מבקשים הוא מבנה ראוי לילדינו, שלא יסכן את שלומם ובטיחותם. לא נשיב את הילדים ללימודים עד אשר ראש העיר יונה יהב יידרש לנושא ויקצה מבנה חלופי לבית הספר".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.