זהירות התבוללות- בת זוג גויה לבנו של בנימין נתניהו

זוג חדש במשפחת נתניהו. ליאיר נתניהו, הבן של, יש חברה, סנדרה לייקאנגר, עד כאן, הכול נחמד עם מיטב האיחולים והברכות. אבל זהו. שלא ממש. החברה החדשה של יאיר נתניהו היא גויה למהדרין מנורבגיה. ולכן נשאלות השאלות הבאות: האם ראוי הוא כי בנו של ראש ממשלת ישראל לצאת עם גויה? מה יהיה על המורשת היהודית- הרי זהו צביון מדינת ישראל? הייתכן כי לנתניהו ייוולדו נכדים גויים?

על פי הדיווחים, שמה של החברה הוא סנדרה לייקנגר, בת ה-25 מהעיר גרימסטד, שלומדת תקשורת חזותית במרכז הבינתחומי בהרצליה, בו לומד גם יאיר נתניהו, הבן של, ונציג מדינת היהודים.

בעמוד הפייסבוק האישי של יאיר נתניהו, הוא תוייג לצד חברתו החדשה, ואחת התמונות ככל הנראה צולמה בנורבגיה.

בשטח מספרים שכאשר פגש ראש הממשלה נתניהו את ראש ממשלת נורבגיה ארנה סולברג בוועידה הכלכלית בדאבוס, משם חזר אמש, השוויץ האב הגאה בבנו ובחברתו הנורבגית, כך לפי הדיווח מהעיתון הנורבגי " Grimstad Adressetidende".

סנדרה לייקאנגר, שעזבה את נורבגיה לצורך לימודיה ואף גרה בעבר בצרפת, הצטרפה בשבועות האחרונים למספר קבוצות פייסבוק התומכות במדינת ישראל ובצבא, האם גם לכך קשור נתניהו?

6 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. מה הפלא?
  הבן הולך בעקבות אביו. כל מי שיודע מעט על עברו של מר בנימין נתניהו, יודע שלפני היותו שגריר של מדינת ישראל בארה"ב הוא היה נשוי לגויה!!! הבעיה היא בשורש.

  מאיר |
  הגב
  • ההלכה פוסקת: שאסור להתגייר לשם נשואין
   בושה לכת הציונית בארץ ובכל העולם
   כדכתיב אותו ואת בנו
   התפוח נופל ליד העץ
   הבן הולך בעקבות אביו. כל מי שיודע מעט על עברו של מר בנימין נתניהו, יודע שלפני היותו שגריר של מדינת ישראל בארה"ב הוא היה נשוי לגויה!!! הבעיה היא בשורש.

   משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
   הגב
 2. לא הקיצוניים יעלו באש את המזה"ת, אלא ההומניסטים יביאו לכך.
  גזענות בבחירת בן זוג להורות, עם כל הרע שבה, יש בה גם מכשול בפני התבוללות. התבוללות תחולל תהליך דומינו הרה סכנה לקיומם הפיסי של כל תושבי המזרח התיכון. בשנים האחרונות "תופעת…המשפחות המעורבות…בעליה מתמדת" (- מחקרה של נעמי מי-עמי ממרכז המחקר והמידע של הכנסת מיום 26.02.08 )
  עקב נשואי תערובת יתערבבו בצבור החלוני אנשים רבים שאינם יהודים לפי ההלכה, ולא יהיה שום הכר בינם לבין החלוניים בני היהודיות, ואף יתוספו עליהם בני התערובת, ואז כל אחד ואחד מבניו של הצבור העברי הלא-אורתודוקסי יעבור מהסטטוס הנוכחי של "בחזקת יהודי לפי ההלכה" לסטטוס של "ספק נכרי לפי ההלכה". השנוי במעמדם של הלא-אורתודוקסים הרה אסון: היהודים שומרי המסורת, בגלל התגברות פחדם מנשואי תערובת של בניהם עם עברים-ספק-נכרים, ינקטו אמצעים להתבדלות (כבר עכשיו רבנים קוראים ליסד מרשם אוכלוסין פרטי), אמצעים שיהיו חמורים הרבה יותר משהם נוקטים היום כדי להתרחק מהצבור הלא-אורתודוקסי. התבדלות ממושכת מובילה לנכור הדדי. נכור ממושך מוביל לעוינות. עד להפרדה חברתית מוחלטת. מרטין לותר קינג הזהיר: "אנשים בדרך כלל שונאים אחד את השני … מפני שהם מופרדים". שני עמים עבריים עוינים זה לזה יתקימו בערבוביה והיא תהיה נפיצה מאד כי ללא הפרדה גיאוגרפית וללא הפרדה של מוסדות השלטון תהינה הרבה נקודות חכוך-פצוץ ביניהם. (גגלו:" מודל מתמטי, שמנבא את הסיכוי לאלימות על רקע אתני ודתי לפי פריסה מרחבית של האוכלוסייה ")
  לכן צריך להקדים לשאול: האם חרות מ"רודנות פקידי ההלכה", שתחילתה ערבוב עם אנשים מחוץ לעם וסופה פלוג פנימי, לא תתגלגל במשך הזמן למלחמת אזרחים בין שני העמים העבריים העוינים שהיא תיצור? ( על הערכת קהילת המודיעין של ארה"ב על אפשרות של "עימות פנימי" בין "שמרנים ומתנחלים" לבין "ליברלים" בישראל שיתרחש עוד לפני שנת 2030 ר' ידיעה מאת אמיר אורן ב"הארץ" 11.12.12 ), האם מלחמת אזרחים בפועל או אפילו רק מיתון כלכלי מתמשך ללא סוף שיתחיל כבר בשלב שבו יתעורר חששם של המשקיעים מפני אפשרות להדרדרות למלחמה כזאת, לא יחלישו את מדינת ישראל עד כדי פתוי הערבים להנחית עליה מכת חסול וכך יביאו ל"ברירת שמשון"? האם "הקהיליה הבינלאומית" לא תקדם את פני הרעה הצפויה בכך שתעקר את כוח המגן הלא-קונוונציונלי של מדינת ישראל המפוצלת שאין לסמוך עוד על יציבותה הפוליטית?
  האם עוד ימצאו ערבים שירצו בשלום עם מדינת ישראל אחרי שיווכחו שהיא כבר נכנסה למסלול של החלשות מתמדת?

  דומינו ישראלי |
  הגב