זהירות: רשות המיסים פושטת על דוכני ארבעת המינים

לראשונה, פשטה אמש (שני) רשות המיסים על מאות רבות של דוכנים וכן מחסנים העוסקים בימים אלה במכירת ארבעת המינים לקראת סוכות.

שוק ארבעת המינים, מאז ומעולם, הוא שוק שרובו ככולו עובד בצורה "שחורה", ללא דיווח לרשויות המיסים. כעת, כך מסתבר, הם החליטו לשים לזה סוף.
אמש, כאמור, נערכה פשיטה של פקחי רשות המיסים בכמה וכמה ערים ברחבי הארץ, כמו בני ברק, הרצליה, נתניה ועוד ערים, כחלק ממבצע רחב היקף לתפיסת מעלימי המס.
שוק ארבעת המינים מגלגל סכומים עצומים של מיליוני שקלים בשנה, שכאמור רובם הגדול אינו מדווח לרשויות.

י‘, סוכן ארבעת המינים באזור השרון, סיפר לאתר "כיפה" כי ”הפקחים הגיעו הבוקר לשוק ארבעת המינים והתחזו למוכרים תמימים המעוניינים לרכוש סטים. הם עברו בין הדוכנים ושאלו האם המוכרים מספקים להם חשבוניות מס כנגד הקנייה. כל המוכרים, להבנתי, השיבו בשלילה. הפקחים רשמו דו“חות למוכרים ובמקרים מסויימים אף הצליחו להגיע, באמצעותם, למעסיקיהם“.

עוד סיפר, כי המבצע של רשות המיסים הפך לשיחת היום בשווקים רבים. ”זה לא קורה, זה לא קרה בעשרים השנים האחרונות, לפחות ממה שהצלחתי להבין מספקים אחרים“, אמר י‘, ”אין ספק שמדובר בצעד תקדימי. אני באופן אישי משלם מיסים, אך מקווה שהרשות, במידה והיא מעוניינת להגיע לעומק העניין, תגיע אל הספקים הגדולים – אלו שמגלגלים סכומים אדירים ואינם מדווחים עליהם. אם הם ימצו את התהליך בקנסות לסוחרים קטנים ובינוניים – תופעת העלמת המס תחזור על עצמה כבר בשנה הבאה“.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.