זהירות-רשתות הסלולאר עדיין "עושות סיבוב" על מכירת מכשירי הסלולאר

נרשמה עלייה משמעותית בהיקף המכירות בעיקר ברכישות מקוונות{כלכלה}

לאחר ששקע האבק מחגיגות ההוזלה של יבואני הסלולאר לאור תכניתו של שר האוצר בדיקה מעמיקה מעלה שאת ההטבה המשמעותית בהוזלה יקבלו רק מי שירכשו את הטלפונים הסלולארים עד 6 תשלומים באם לקוח יהיה מעוניין לרכוש מכשיר ב36 תשלומים בכדי להקל על ההוצאה הכבידה כפי שרוב הלקוחות נהגו עד היום המחיר קופץ ללמעלה מהמחיר שלפני ההוזלה .
לשם דוגמא :
אייפון 7 נמכר עד היום ברשת סלקום ב־3,790 שקל, ולאחר ההוזלה נמכר ב־3,190 שקל. ל לקוח שירצה לרכוש אותו ב־36 תשלומים, ישלם 4,860 שקל. LG6 נמכר לפני ההטבה ב־3,390 שקל, ואחריה ב־2,890 שקל. אבל אותו מכשיר ב־36 תשלומים עולה גם הוא 4,860 שקל.
כך או כך חברות הסלולאר מרוצות בהחלט מתכניתו של כחלון וכולן מציינות בסיפוק כי נרשמה עלייה משמעותית בהיקף המכירות בעיקר הרכישות מכוונות.

כמו"כ ניתוח כולל של מכירות הסלולאר מצביעים על כך שמרבית הרכישות היו על מכישרים היקרים כאשר המוביל הינו אייפון 7. יצויין שבמכשירים היקרים יותר הורגשה ההנחה ביתר שאת

יחד עם זאת רשות המסים דחתה את בקשתם של יבואני הסלולארי שביקשו להשיב להם את מס הרכישה למי שרכש לפני תכניתו של כחלון .

מכאן כי היבואנים ייספגו חלק ניכר מההפסדים, לאור הצהרות חברות הסלולר והמשווקות כי הן מגלגלות את כל ההטבה היישר לכיסו של הצרכן ומוזילות את מחירי המכשירים ב־15%.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.