זהירות! תמונת סלפי יכולה להרוג

תמונות הסלפי (Selfie), הפכו את כולנו לצלמים המתעדים רגעים בחיינו. אך כדאי שלא להגזים במרדף אחר הזווית המושלמת, כי זה עלול לעלות לכם בחיים

קצת קשה להאמין, אך מסתבר שתמונת הסלפי, או יותר נכון ביצוע צילום תמונת הסלפי(Selfie) הפופולארית כל כך יכול להרוג.

בפעם השנייה בחודשיים האחרונים, נהרגו שני צעירים לאחר שניסו לצלם תמונת סלפי מזווית צילום מיוחדת.

הראשון הוא דיוויד סטורם, צעיר בן 27 מטאסטין שנמצאת סמוך ללוס אנג'לס, שניסה לצלם תמונת שקיעה שעלתה לו בחייו. סטורם חיפש מקום גבוה שבו יוכל לתפוס את השקיעה בצורה הטובה ביותר ולכן טיפס על העץ שבחצר, שעמד בסמוך לחוטי חשמל. כפי הנראה, הוא מעד נגע בחוטים החשמליים, הסתבך בהם, והתחשמל למוות. למרבה הצער, אף אחד מבני משפחתו, לא ידע כי הוא עלה לעץ, והוא הוגדר כנעדר, כשחברים ובני משפחה מנסים למוצאו ולהתקשר אליו במשך כל הלילה. בבוקר, נמצאה גופתו על העץ.

גם קסניה איגנטייבה, בחורה בת 17 מרוסיה וחובבת צילום, החליטה לטפס באמצע הלילה על גשר של רכבת בסנט-פטרסבורג בכדי ל"תפוס" זווית צילום מקורית לתמונת הסלפי שלה. גם היא, למרבה הצער, מעדה, ככל הנראה, נפלה מהגשר עליו ניסתה להצטלם, והתחשמלה למוות לאחר שניסתה להציל את עצמה באמצעות אחיזה בכבל החשמל שעבר בסמוך למקום נפילתה.

פסיכולוגים רבים מתייחסים לתופעה זו, ומסתבר שהיא מוכרת ואפילו אינה חריגה. "צעירים רבים מחפשים אחר מקומות לא שגרתיים לצלם את עצמם, ובפרט לצד פסי רכבת, זאת במטרה להוכיח לחברים כי אינם מפחדים מסכנות או ממוות".

פסיכולוג מגרמניה התראיין לכתב העת -Mirror הבריטי, שם הסביר את התופעה ואמר כי "התמונה לא עוסקת בנושא שמצולם אלא ברכיב שברקע – הם מתגרים בסכנה".

אז סלפי או לא? פשוט היזהרו וחפשו מקומות בטוחים לצילום עצמי, שישאיר גם מזכרת נעימה.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.