אייכלר או גפני? כך השיבה יחימוביץ (הקלטה)

יחימוביץ בראיון סביב סוגיית הגז: "צריך לשקול במלוא הזהירות הראויה אפשרות של חקירה פלילית עמוקה על כל ההתנהלות מסביב לסוגיית הגז", על דרעי: "התנהל באופן יוצא מן הכלל", והאם תבחר בגפני או באייכלר בוועדה למינוי דיינים? האזינו לראיון המלא

ח"כ שלי יחימוביץ בראיון ב'קול חי' לאבי מימרן מאשימה כי טייקונים ניהלו את סוגיית מתוה הגז במקום לתת למדינה לנהל אותו: "משהו לא הגיוני כאן, לא יכול להיות ששורת כשלים שיטתית נוגעת לכל התחומים, גם לפיקוח על המחירים, גם לכוח אדם שלא מסוגל לעמוד מול הנפח העצום הזה שמביא את עורכי הדין הטובים ביותר, גם סוגיית הפיקוח, גם סוגיית הרשיונות שהמבקר העיד שניתנו בהפקרות מוחלטת ועוד המון דברים שלצערי המבקר לא הגיע אליהם.

אני אומרת, לא יכול להיות שיש אוזלת יד גורפת כזאת ולא יכול להיות שבכל רגע שבו הייתה אוזלת יד קומץ הטייקונים, בעצם שותפות הגז נובל ותשובה, הרוויחו מזה כסף. הגיע הזמן להסיר מסיכות ולהגיד משהו לא הגיוני כאן, משהו לא בסדר… כן, אני רומזת…

"את רומזת שאותם טייקונים גדולים ניהלו את סוגיית הגז במקום שהמדינה תנהל אותו?
יחימוביץ: "זאת עובדה. המעורבות של חברות הגז בקביעת המתווה… הם כתבו את המתווה בכלל! הנגישות המופרזת והפרועה שלהם למקבלי ההחלטות היא כל כך מופקרת וזועקת כל כך מאי שיוויון כי בסופו של דבר 99.999 אחוזים מהציבור שיוצאים מופסדים מהעליונות הזאת של אותו קומץ בעלי הון חזקים לא זכו לשום ייצוג. משהו כאן לא תקין וככה לא מתנהלת מדינה תקינה וצודקת ולכן אני אומרת ולא רומזת, שיכול להיות שצריך לשקול במלוא הזהירות הראויה גם אפשרות של חקירה פלילית עמוקה על כל ההתנהלות מסביב לסוגיית הגז".

האזינו לראיון המלא (באדיבות קול חי)

אמירה מרחיקת לכת…"
יחימוביץ: "אני יודעת אבל בשביל זה יש לי חסינות. כדי שאוכל לגונן על הציבור ולהגיד דברים שאדם אין לו חסינות לא יכול להגיד וזו החסינות המהותית שמאפשרת לי לעשות דברים למען הציבור".

עוד הוסיפה חברת הכנסת יחימוביץ כי "אין שום הליך, למרות שזה חובק כל ועדת כנסת אפשרית וכל תחום אפשרי, ממיסוי דרך זיכיונות, פיקוח מחירים, מונופולים, אמור היה להתפזר בין ועדות הכנסת בחקיקה נורמלית, בעצם הממשלה לא רק עוקפת את הכנסת ואת הציבור אלא גם עוקפת את עצמה בזה שבעצם זה הופקד בידי הקבינט המדיני בטחוני בסודי סודות, אין שום צידוק בטחוני ולכן אגיד משהו שאולי הוא מחליש אותי כפרלמנטרית: אנחנו זקוקים לציבור. מכיוון שהכלים הפרלמנטרים ניטלו מאיתנו, בכל זאת אנחנו קומץ שמנהל קרב, ועד עכשיו הצלחנו לא רע יחסית לכוח שיש לחברות הגז".

על שר הכלכלה אריה דרעי אמרה: "אני חושבת שהתרומה של אריה דרעי הייתה גדולה מאד. אני מודה שבהתחלה אפילו קצת כעסתי עליו כי חשבתי שהוא היה צריך כן להשאיר אצלו את הסמכויות. אמרתי את זה בעבר שאני מצפה ממנו לא להגיד לנתניהו 'אני לא רוצה להתעסק בזה' וכן לקחת על עצמו, אבל בדיעבד הבנתי שהצעד הזה שלו היה צעד שבעצם שינה לחלוטין את התוואי והביא לזה שנפתח מחדש הדיון ולכן יש לזה משקל מאד גבוה. ואכן ההתנהלות שלו כאן סייעה לפתוח את העניין מחדש".

יחימוביץ הביעה תקוותה: "אני מקווה שלא נאבד את המומנטים והמעורבות הציבורית שמאד נחוצה, כל מי שמכיר במקרה אנשים פוליטיים שיכתוב להם, שידבר איתם וגם מי שלא מכיר, שיכתוב מיילים, פעילות ברשתות החברתיות היא חשובה"..

לסיום נשאלה ע"י מימרן במי היא תבחר בוועדה למינוי דיינים, אייכלר או גפני, והשיבה: "עוד לא גיבשתי החלטה, היום רק ראיתי את חברי סיעתי שהגישו מועמדות למינוי שופטים, אחרי שאראה את כל השמות, כמו תמיד אבחר במי שאראה לנכון".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.