"זה סוג של פרנויה, נתניהו זקוק לאשפוז"

סערה בעקבות המתקפה החריפה של נתניהו כנגד נוני מוזס: פרשן 'ידיעות אחרונות', נחום ברנע, יוצא להגנת הבוס. גם הרצוג, יחימוביץ' ולפיד הצטרפו. התגובות המלאות – בפנים

סערה בעקבות המתקפה החריפה של רה"מ נתניהו כנגד 'ידיעות אחרונות' והמו"ל נוני מוזס: פרשן העיתון, נחום ברנע, אמר בראיון לרשת ב של קול ישראל: "מה האובססיה של נתניהו עם ידיעות אחרונות? אני לא מבין את הסגנון ואת הטון. זה סוג של פרנויה, הבחור הזה זקוק לאשפוז".

חברת הכנסת שלי יחימוביץ' תקפה את נתניהו והאשימה אותו בכך שהוא מסיט את השיח במערכת הבחירות מהסוגיות המהותיות לרכילות והשמצות. בפוסט שפירסמה בעמוד הפייסבוק שלה כותבת יחימוביץ': "נתניהו שובר בימים האחרונים את שיא גינס לספינים והטעיות. מאזן האימה והקרב ראש בראש הרצוג-נתניהו מוציא אותו משלוותו. במקום לעסוק בדיור שהתייקר ב-80 אחוז, בקריסת הבריאות, בפערים הגדלים, בחרם הבינלאומי עליו, באובדן הבטחון האישי – הוא בוחר בכל בוקר בספין היומי שמטרתו שנעסוק כולנו בו ולא בכישלונות המפוארים של כהונתו הארוכה מדי".

גם יו"ר 'המחנה הציוני', יצחק הרצוג, התייחס לדברי רה"מ וטען שהוא עסוק רק בעצמו: ""הגיע הזמן לשים את הדברים על השולחן – ביבי מתעסק בתקשורת ובעצמו, רק כדי להתחמק מלתת תשובות על יוקר הדיור והמחיה, הפערים החברתיים, וכל שאר הנושאים שהוא הזניח והתעלם מהם – כי הוא עסוק רק בעצמו. זאת גם הסיבה שהוא מתחמק מעימות איתי. שש שנים שלמות של חוסר עשייה, וגם עכשיו – אין תכנית, אין חזון ואופק, אין שום דבר חדש להציע. כולם מבינים זאת. ביבי, אזרחי ישראל לא רוצים ראש ממשלה שנלחם כל היום בידידינו בעולם ובתקשורת, אלא ראש ממשלה שנלחם באויבים ולמען האזרחים", כתב הרצוג בעמוד הפייסבוק שלו.

ואילו שר האוצר לשעבר, יאיר לפיד, צייץ בטוויטר: "‏ראש הממשלה מסביר לכולנו שצריך להתעסק רק בדברים החשובים ואז מתעסק רק במה שכותבים עליו בעיתון".

כזכור, ראש הממשלה בנימין נתניהו תקף הבוקר בעמוד הפייסבוק שלו באופן אישי את מו"ל ידיעות אחרונות, נוני מוזס בטענה כי הוא זה שעומד מאחורי "גל ההכפשות" נגדו ונגד רעייתו שרה נתניהו. "הוא אינו בוחל באמצעים כדי להפיל את שלטון הליכוד בראשותי, לסגור את עיתון 'ישראל היום', ולהשיב את השליטה הדורסנית של 'ידיעות אחרונות' בעיתונות הכתובה".

לדברי נתניהו, שכתב כי "הגיע הזמן לשים את הדברים על השולחן", "בשבועות האחרונים ההתקפות נגדי כבר לא מופיעות פעם ביום, בשעות הבוקר, כשהעיתון 'ידיעות אחרונות' מופץ. הן מתפרסמות כמעט כל שעה, ולעיתים אפילו מדי חצי שעה, באתר YNET (כך בחר נתניהו לכתוב את שם האתר, ולא ynet – ל"א). שתי במות אלה יוזמות ומתזמנות הכפשות מגוחכות, כוזבות ומגמתיות נגדי ונגד רעייתי כחלק ממסע תקשורתי להחלפת שלטון הליכוד בשלטון השמאל ולהשתלטות מחדש של נוני מוזס על שוק התקשורת.

"מסע ההכפשות הנרחב והמשורשר הזה משתמש בין השאר בעובדים לשעבר, המנסים להוציא כספים מהמדינה שלא כדין, וגם בכל מיני גורמים אינטרסנטיים אחרים. אינני טוען שכל הביקורת המושמעת נגדי מקורה בנוני מוזס. ישנם גורמים רבים בתקשורת אשר עושים את עבודתם נאמנה. הם מבקרים את השלטון בצורה עניינית גם אם נוקבת. אבל פה מדובר בדבר אחר לגמרי: איש עסקים רב זרועות בתקשורת מנהל מסע הכפשות שיטתי נגד ראש ממשלה מכהן, כדי להחליף שלטון בישראל, למען אינטרס עסקי מובהק ורווח כספי אישי".

נתניהו סיכם את דבריו באומרו, כי הוא והמפלגה בראשה הוא עומד לא תרתע מ"ההכפשות".

2 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.