"זה ערעור חצוף, שקרי, התביעה צמאה לדמו של אלאור"

עו"ד יורם שפטל שמייצג את משפחת אזריה בערעורו כנגד המדינה, מגיב לערעור שהגישה הפרקליטות. "זוהי נקמה נמוכה, עלובה ודוחה כתגובה על הערעור של אלאור עצמו שאלמלא היה מוגש – גם זה לא היה מוגש"

עו"ד יורם שפטל שמיייצג את משפחת אזריה בערעורו  כנגד המדינה, מגיב לערעור שהגישה הפרקליטות על העונש המקל שנגזר על החייל היורה. "זוהי נקמה נמוכה, עלובה ודוחה כתגובה על הערעור של אלאור עצמו שאלמלא היה מוגש – גם זה לא היה מוגש", אמר בתגובה שפטל לחדשות 2 Online.

"זה ערעור חצוף, שקרי, שמלמד ומוכיח את מה שאני טוען כל הזמן – התביעה, הפצ"ריה ליתר דיוק צמאה לדמו של אלאור אזריה", הוסיף שפטל. "אנחנו רואים את זה מכך שהעונש המרבי שהם דרשו הוא 5 שנים ובית המשפט נתן פחות משליש. אין כמו העניין הזה כדי להוכיח את צימאון הדמים של הפצ"ריה לדמו של אלאור השפוך".

"הערעור לא נובע משום שיקול ענייני אלא כמעשה נקמה נגד אלאור על זה שהוא זועק לחפותו ובהחלט משתמש באמצעים שהחוק מעמיד לרשותו כדי לתת ממש לטענה שלו שההרשעה היא מופרכת לחלוטין ומנותקת מהעובדות", הוסיף הפרקליט. "זה הליך שאין בינו לבין שיקול ענייני כל שהוא ולא כלום".

לאחר שעורך הדין שפטל הודיע כי יערער על החלטת בית המשפט הצבאי לשלוח את אזריה לכלא, הפרקליטות הצבאית הגישה ערעור על העונש המקל שנגזר על החייל.

בערעור כנגד אזריה נכתב כך: "מן הדין להחמיר בעונשו של אזריה והעמדתו על 36 עד 60 חודשים",  עוד נכתב בערעור. "העונש שהושת על אזריה מקל בצורה מופרזת ואינו עולה בקנה אחד עם רמת הענישה המקובלת והראויה למעשיו".

"מתחם הענישה שקבעה דעת הרוב בבית הדין אינו הולם את מעשיו של אזריה ואת נסיבותיו החמורות של האירוע. העונש חורג בצורה משמעותית ביחס לרמות הענישה המקובלות על פי פסיקת בית המשפט העליון ואינו מעביר לחיילי צה"ל ולחברה כולה את המסר הערכי הראוי בנסיבות העניין".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.