זה ‎[בעיקר] הכסף, חביבי… • טור אישי של 'המבקר' על רצון החילונים ב"שילוב החרדים"

המגעים להרכבת הקואליציה משלבים בתוכם מילים נמלצות כמו "נשיאה בנטל", "הכרה בריבונות המדינה", "תורה ועבודה", ועוד מיכתמים שבאים להציג את האג'נדה המוצדקת של הפוליטיקאים הנכלוליים שכידוע אפילו לעצמם אינם מאמינים בקלות.
התשוקה המוזרה הזו, לראות חרדים במדי זית, אומרת דרשני. גם התאווה לראות מהנדס חסידי, או רופא בריסקער, לא ממש מובנת.
אני בטוח שרבים מהם יודעים בתוך ליבם שהציבור החרדי לא יוותר ולא ייכנע, ולא יתאחד עם כור ההיתוך הישראלי.
ואתם יודעים מה? נדמה לי שזה ממש לא איכפת להם. זה אפילו רצוי.
כי בסופו של דבר זה הולך לערך החשוב ביותר שלהם – לכסף.
**
אכן, בימים האחרונים הולך ויוצא המרצע המכוער מן השק: לצד הדיבורים האידיאולוגים לכאורה, מתחילים סוף סוף להישמע הדיבורים המוכרים לנו מימי טומי לפיד קשישא, המנוח: לקחת להם את הכסף.
מדברים בגלוי על קיצוץ התקציבים מישיבות שלא יעמדו ב'מיכסה', ועל לקיחת "מיסים" מהתרומות שמקבלות הישיבות מחו"ל, וכמו כן הפקעת הטבות בדיור או בתקציבי רווחה למשפחות שלא ישאו בנטל, לרבות ביטול הנחות בארנונה, וכבר נשמעים רמזים על קיצוץ בקיצבאות הילדים ובקיצבאות הזיקנה למי שלא נשאו בנטל, ובקיצור – לקחת מהם את כל הכסף שרק אפשר.
כעת הכל ברור. אתה הרי לא יכול לבוא סתם ככה ולעצור את התקציבים החוקיים של קבוצת אוכלוסיה מסויימת, רק בגלל שאתה שונא אותם מכל הלב. אתה הרי דמוקרטי, וזה נראה ממש לא טוב. מה גם שהמדינה לא פוטרת אותם ממיסים, וגם מי שלא נשא בנטל חייב במס הכנסה ומע"מ והמדינה גם לוקחת לו אותם בחדווה.
אז מה אתה עושה? קודם כל אתה משחיר אותם, מארגן להם מסע הכפשה ודה-לגיטימציה. אחר כך אתה מחוקק חוקים שיהפכו אותם לעבריינים, ואז – הידד כמה נחמד – אפשר סוף סוף לקחת להם את הכסף, כי את העבריינים צריך הרי לקנוס, זה ברור.
ממש כמו אותו סיפור על האיש שנסע לחו"ל, וכשחזר גילה שהעיריה הציבה מדחנים ליד ביתו, העניקה לו דוחו"ת מדי יום, ולקינוח גם גררה את רכבו.
**
אני לא יכול לקבוע שזה רק הכסף. ברור שיש כאן גם שנאה, שמוצאת לה כר נרחב. הם אוהבים לשנוא את החרדים שמזכירים להם את אבותיהם ואבות אבותיהם, ועצם קיומם מעצבן כי אולי הם צודקים ויש ריבון בשמים שיבוא איתם חשבון.
אבל אם תשאלו אותם בחשאי, הם יודו שהסיוט הגדול שלהם הוא שהחרדים חלילה ישרתו ואולי ישפיעו על חילונים צעירים שאיש לא הכין אותם למיפגש חייהם עם נושאי הלפיד האמיתי המחוברים לשרשרת הדורות.
אולי הם רוצים אותנו שם בתור חילונים, או דתיים לייט. בטוח שהם רוצים לחלן את החרדים ולהכחיד כמה שיותר מן החרדיות המעצבנת. אבל בתור חרדים? בצבא? באקדמיה? בתקשורת הישראלית? אל תצחיקו.
אז בפעם הבאה כשתשמעו בפעם האלף את הפוליטיקאי הנוכל מדבר על אהבתו לחרדים ורצונו לראות אותם משתלבים – תזכרו שבסך הכל מדובר בשודד במסכה, שמכין את הקרקע לחמוס מהם את הכסף.
אולי כבר הגיע הזמן לומר להם בגלוי: קחו כבר את הכסף, ותעזבו אותנו לנפשנו. נוותר על כל התקציבים, על כל ההנחות הסוציאליות, ונשלם את כל המיסים לרבות מיסים וקנסות חדשים שתטילו עלינו היהודים, סליחה החרדים, זה בסדר, אנחנו רגילים לזה מהגלות הארוכה בת שנות אלפיים.

5 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. השאלה רק אם מישהו מהזבלים ההם קורא את זה – אולי צריך לשלוח להם – אולי בכל זאת ה יזיז משהו בלב היהודי האטום שהתכסה בערלה במשך שנים רבות של מאכלות אסורות ועבירות

  איש ירושלמי |
  הגב
 2. כל טור שלו פשוט מרתק.
  כדאי לעשות טור יומי של המבקר.
  תודה רבה

  סקופער |
  הגב
 3. בעלי רוצה לצאת לעבוד אבל לא יכול לא לעב וד ולא ללמוד כיון שהצבא לא מרשה לו
  הוא לא מוכן לעשות צבא כי זה לא מקום שמתאים לאמונתו
  אבל גם לעבוד לא מרשים לו
  מה זה אם לא להכניס יד לכיס שלנו ולשדוד לנו ת'כסף??
  לא מאפשרים לעבוד ואח"כ קונסים ועוד צועקים פראזאיטים.
  אני מתבייישת במדינה הזו
  שני אחים שלי באמריקה ושם אין חובת גיוס בטח ובטוח לא למי ששומר על דת

  אסתי |
  הגב
 4. אהבתי אהבתי אהבתי

  קבל לייק ענננננק!

  בעיקר על הקטע של השודד במסכה..

  אבי הכוכב |
  הגב
 5. האם למבקר יש שם. ???
  צריך להציע לאיכלר ולחבריו שישתמשו בשרותם של אנשים כמוך
  מסבירן בחסד!!!

  fhfh |
  הגב