חתן וכלה חרדים נשרפו למוות בתאונה מחרידה בארה"ב

זוג חרדי צעיר חתן וכלה שהתארסו לאחרונה נהרגו הלילה בתאונה קטלנית שאירעה בלונג איילנד שבניו יורק. בני הזוג נשרפו למוות לאחר שנלכדו ברכב הבוער. צפו

אסון חול המועד בארה״ב – זוג חרדי צעיר חתן וכלה שהתארסו לאחרונה נהרגו הלילה בתאונה קטלנית שאירעה בלונג איילנד שבניו יורק. בני הזוג נשרפו למוות לאחר שנלכדו ברכב הבוער.

שמם של הזוג שנספו הם – לוין ואלישבע קפלן. בני הזוג היו מעורבים בתאונה יחד עם חמשה כלי רכב. מחקירה ראשונית עולה כי הנהגים המעורבים בתאונה היו שיכורים.

כלי תקשורת חרדים בארה"ב דיווחו כי רק 7 שעות אחרי התאונה התברר האסון, לאחר שהזוג שהתארסו לפני עשרה ימים יצאו לפגישה ולא חזרו. החתן מברוקלין והכלה מלורינס.

עדי ראייה שהיו במקום סיפרו לכלי  התקשורת כי המחזה היה מזעזע. " לא היה את מי להציל", סיפרו לכלי התקשורת.

3 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. אבל המכירה של הרבנות הראשית לא שוה כלום!!! גם -בגלל שהם הרבנים ששבחו את האַפִּיפְיוֹר בדברי כפירה ממש.

  אבל המכירה של הרבנות הראשית לא שוה כלום!!! גם בגלל שהם הרבנים ששבחו את האַפִּיפְיוֹר בדברי כפירה ממש.

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 2. מה עם איסור יחוד??? שאלה: יחוד ברכב - מותר לי להיות לבד עם אשה ברכב? (שידוך) ברצוני לדעת בבקשה האם נסיעה באוטו עם אישה נקרא יחוד? מה הדין במידה ובני זוג צריכים להיפגש? האם ראוי לבוא לפגישה לבד או לקחת את בת הזוג ברכב? האם זה משנה אם מדובר ביום או בלילה? האם ייחוד במכונית זה איסור או שמא יש מי שמתיר זאת? האם מותר לנסוע בכביש מהיר שחלק ממנו מבודד? חשוב לי לקבל תשובות לשאלות האלה, זה מטריד אותי. תשובה: אין מן הראוי שבחור ירא שמים יהיה לבד עם אשה ברכב, לא משנה אם מדובר ביום או בלילה ולא משנה אם מדובר באשה \ נערה שהוא מכיר או לא , אדם ירא שמים יזהר בזה מאוד, כידוע שיש בזה הרבה מכשולות. אם מדובר בפגישת היכרות, יש להקפיד על הכללים הבאים: א. שהנהג יישאר במקומו והמשודכת תשב במושב האחורי. ב. שתהיה הפגישה באור יום ולא בלילה (בלילה זו לא צניעות לשבת לבד ברכב) ג. עליכם להיות במקום שבו אתם נראים היטב לעוברים ושבים (בפרהסיא ולא בסתר!!!!!!) ד. ראוי להשאיר את האור דולק ברכב ולא להיות ברכב בלילה או בחושך. בדיעבד אם בחור יוצא עם נערה למטרת היכרות , ראוי שכל אחד יבוא לפגישה באופן עצמי, זו הצורה הצנועה ביותר להיפגש (במיוחד בפגישות הראשונות) נערה צנועה, יראת שמים, השומרת על כבודה וצניעותה לא תעלה לרכב של בחור צעיר לבדה, בטח ובטח שלא בלילה, מעבר לדרכי צניעות אי אפשר לדעת באיזה בחור מדובר ולמרות שמעיקר הדין יהיה מי שיתיר זאת, נערה יראת שמים ובחור ירא שמים לא יעשו כן משום צניעות. אולם, בדיעבד שבדיעבד היות ובדור שלנו יש אנשים נוהגים להגיע למצבים של ייחוד ברכב ראוי שהאשה תשב במושב האחורי והנסיעה תתבצע לאור יום בפרהסיא (בגלוי) במקום שבו אנשים מצויים (כגון עיר, או כביש מואר שבו רואים את הנעשה ברכב). אם הנסיעה מתבצעת בלילה ראוי להחמיר במיוחד עם נוסעים בכביש מהיר בשעות מאוחרות שאין אפשרות לראות את הנעשה ברכב ויש חשש (בנסיעות ארוכות) שבחלק מהזמן ייחשב הדבר לייחוד כשאין מי שרואה אותם, כגון: בנסיעה באיזורים מבודדים וחשוכים. לסיכום: אדם ירא שמים לא ייכנס עם אשה לרכב לבד גם לא באור יום וגם לא בפרהסיא שאין זה מדרכי צניעות לנסוע עם אשה לבד ברכב. (אלא אם מדובר בבת משפחה או קרובת משפחה שמכבדת את ההלכה ויושבת במושב האחורי ולא במושב הקדמי, למרות שיש מי שיתיר לה לשבת במושב הקדמי אם היא לבושה בצניעות ולא מבוסמת אבל אדם ירא שמים יזהר בזה מאוד וישתדל להחמיר ולהיזהר מאוד מחוסר צניעות) להלכה כתב הרשב"א (שו"ת הרשב"א סין תקפ"ז) והחוות יאיר (סימן ע"ג) שייחוד של איש ואישה הוא מדאורייתא. יש להעיר, שלהלכה אנו פוסקים שגם ייחוד עם אשה נידה הוי דאורייתא. וכיוון שכל הנשים מעל גיל שתים עשרה בחזקת נידה, הרי שניתן לסכם: ייחוד עם ילדה מגיל שלוש ועד גיל שתים עשרה הוא מדרבנן, אך ייחוד עם אישה מעל גיל שתים עשרה הוא איסור תורה ממש!


  שאלה: יחוד ברכב – מותר לי להיות לבד עם אשה ברכב? (שידוך)

  ברצוני לדעת בבקשה האם נסיעה באוטו עם אישה נקרא יחוד? מה הדין במידה ובני זוג צריכים להיפגש? האם ראוי לבוא לפגישה לבד או לקחת את בת הזוג ברכב? האם זה משנה אם מדובר ביום או בלילה? האם ייחוד במכונית זה איסור או שמא יש מי שמתיר זאת? האם מותר לנסוע בכביש מהיר שחלק ממנו מבודד? חשוב לי לקבל תשובות לשאלות האלה, זה מטריד אותי.

  תשובה: אין מן הראוי שבחור ירא שמים יהיה לבד עם אשה ברכב, לא משנה אם מדובר ביום או בלילה ולא משנה אם מדובר באשה \ נערה שהוא מכיר או לא , אדם ירא שמים יזהר בזה מאוד, כידוע שיש בזה הרבה מכשולות.

  אם מדובר בפגישת היכרות, יש להקפיד על הכללים הבאים:
  א. שהנהג יישאר במקומו והמשודכת תשב במושב האחורי.
  ב. שתהיה הפגישה באור יום ולא בלילה (בלילה זו לא צניעות לשבת לבד ברכב)
  ג. עליכם להיות במקום שבו אתם נראים היטב לעוברים ושבים (בפרהסיא ולא בסתר!!!!!!)
  ד. ראוי להשאיר את האור דולק ברכב ולא להיות ברכב בלילה או בחושך.

  בדיעבד אם בחור יוצא עם נערה למטרת היכרות , ראוי שכל אחד יבוא לפגישה באופן עצמי, זו הצורה הצנועה ביותר להיפגש (במיוחד בפגישות הראשונות) נערה צנועה, יראת שמים, השומרת על כבודה וצניעותה לא תעלה לרכב של בחור צעיר לבדה, בטח ובטח שלא בלילה, מעבר לדרכי צניעות אי אפשר לדעת באיזה בחור מדובר ולמרות שמעיקר הדין יהיה מי שיתיר זאת, נערה יראת שמים ובחור ירא שמים לא יעשו כן משום צניעות.

  אולם, בדיעבד שבדיעבד היות ובדור שלנו יש אנשים נוהגים להגיע למצבים של ייחוד ברכב ראוי שהאשה תשב במושב האחורי והנסיעה תתבצע לאור יום בפרהסיא (בגלוי) במקום שבו אנשים מצויים (כגון עיר, או כביש מואר שבו רואים את הנעשה ברכב). אם הנסיעה מתבצעת בלילה ראוי להחמיר במיוחד עם נוסעים בכביש מהיר בשעות מאוחרות שאין אפשרות לראות את הנעשה ברכב ויש חשש (בנסיעות ארוכות) שבחלק מהזמן ייחשב הדבר לייחוד כשאין מי שרואה אותם, כגון: בנסיעה באיזורים מבודדים וחשוכים.

  לסיכום: אדם ירא שמים לא ייכנס עם אשה לרכב לבד גם לא באור יום וגם לא בפרהסיא שאין זה מדרכי צניעות לנסוע עם אשה לבד ברכב. (אלא אם מדובר בבת משפחה או קרובת משפחה שמכבדת את ההלכה ויושבת במושב האחורי ולא במושב הקדמי, למרות שיש מי שיתיר לה לשבת במושב הקדמי אם היא לבושה בצניעות ולא מבוסמת אבל אדם ירא שמים יזהר בזה מאוד וישתדל להחמיר ולהיזהר מאוד מחוסר צניעות)

  להלכה כתב הרשב"א (שו"ת הרשב"א סין תקפ"ז) והחוות יאיר (סימן ע"ג) שייחוד של איש ואישה הוא מדאורייתא. יש להעיר, שלהלכה אנו פוסקים שגם ייחוד עם אשה נידה הוי דאורייתא. וכיוון שכל הנשים מעל גיל שתים עשרה בחזקת נידה, הרי שניתן לסכם: ייחוד עם ילדה מגיל שלוש ועד גיל שתים עשרה הוא מדרבנן, אך ייחוד עם אישה מעל גיל שתים עשרה הוא איסור תורה ממש!

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 3. ועד הכשרות של העדה החרדית פרסם אזהרה מפני חשש לתולעים ורימות בתפוזים. בהודעה נכתב כי אמנם בדרך כלל לא מצויים תולעים בתפוזים, אולם באחרונה הגיעו מספר דיווחים ועל הציבור להיזהר. העדה החרדית פרסמה אזהרה על חשש מפני רימות ותולעים בתפוזים. בהודעה נכתב כי אף שבדרך כלל בתפוזים ופרי הדר מפרדסים מטופלים כראוי לא מצוי תולעים בתוך הפרי (למעט הזהירות שצריך מהכנימות המצויות מבחוץ). אולם כעת מאחר והגיעו אלינו דיווחים מאנשים שמצאו רימות בתפוזים, בפרט באותם תפוזים שמיועדים למיץ, שכפי הנראה היו חלקם ממגדל/ים שלא טיפלו כראוי. "לכן ראוי ונכון לבדוק את התפוזים לפני האכילה על ידי התבוננות שהפרי אינו ממוסמס (רך), ואין בהם מראה שונה כתם כהה יותר או נקב, ואם קיים איזה חשש, יש להתבונן היטב אם מצויות רימות (תולעים) בצבע לבן /שקוף, בתוך בשר הפרי. בסחיטת תפוזים יש להתבונן במיץ כשהוא בכוס או בכלי רימות דרכם לצוף למעלה בכלי).

  ועד הכשרות של העדה החרדית פרסם אזהרה מפני חשש לתולעים ורימות בתפוזים. בהודעה נכתב כי אמנם בדרך כלל לא מצויים תולעים בתפוזים, אולם באחרונה הגיעו מספר דיווחים ועל הציבור להיזהר.

  העדה החרדית פרסמה אזהרה על חשש מפני רימות ותולעים בתפוזים. בהודעה נכתב כי אף שבדרך כלל בתפוזים ופרי הדר מפרדסים מטופלים כראוי לא מצוי תולעים בתוך הפרי (למעט הזהירות שצריך מהכנימות המצויות מבחוץ).

  אולם כעת מאחר והגיעו אלינו דיווחים מאנשים שמצאו רימות בתפוזים, בפרט באותם תפוזים שמיועדים למיץ, שכפי הנראה היו חלקם ממגדל/ים שלא טיפלו כראוי.

  "לכן ראוי ונכון לבדוק את התפוזים לפני האכילה על ידי התבוננות שהפרי אינו ממוסמס (רך), ואין בהם מראה שונה כתם כהה יותר או נקב, ואם קיים איזה חשש, יש להתבונן היטב אם מצויות רימות (תולעים) בצבע לבן /שקוף, בתוך בשר הפרי. בסחיטת תפוזים יש להתבונן במיץ כשהוא בכוס או בכלי רימות דרכם לצוף למעלה בכלי).

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב