זוג מעצבים ישראלים זכו בפרס יוקרתי

בפסטיבל עיצוב שנערך בניו יורק מדי חודש מאי וכולל תערוכות, מיצגים, כנסים מקצועיים, המעצבים גילי קוצ'יק ורן אמיתי מסטודיו בייקרי הקטן קטפו את הפרס בתחרות היוקרתית

NYCxDESIGN הינו פסטיבל עיצוב שנערך בניו יורק מדי חודש מאי וכולל תערוכות, מיצגים, כנסים מקצועיים, הרצאות ושיחות, השקות וסטודיים פתוחים. מגזין Interior Design ו-ICFF יצרו את פרס NYCxDESIGN כאות הוקרה למוצרים המצטיינים שמוצגים בתפוח הגדול. מדובר בתחרות של עשרות קטגוריות. הכוללת 30 מעצבים ואוצרים מובילים ובניהם פאולה אנטונלי אוצרת העיצוב של מוזיאון ה-MoMA, אמנואל פלאט אחראי מחלקתmerchandising  של MoMA ומוריי מוס מקים גלריית מוס האגדתית.

זוג המעצבים גילי קוצ'יק ורן אמיתי מסטודיו בייקרי הקטן קטפו את הפרס בתחרות היוקרתית שנערכת השנה.

המוצר שזכה בקטגורית כיסא האירוח הטוב ביותר נקרא Chair 2 שעיצב הסטודיו לחברת העל האיטלקית קפליני. המוצר הושק רק לפני כחודשיים בשבוע העיצוב במילאנו שהתקיים בחודש אפריל האחרון. הכיסא הינו פרויקט המשך של פרויקט Composition Chair של הסטודיו משנת 2014. הקונספט של הכיסא המקורי היה שילב בין שני אלמנטים וצבעים שונים שאופן החיבור המחושב ביניהם יוצר מבנה ישיבה פונקציונאלי וקונסטרוקטיבי וקומפוזיציה גרפית-תלת-ממדית. הכיסא המקורי עוצב ויוצר מכיפוף צינורות ברזל.

במשך שלוש השנים האחרונות Cappellini והסטודיו עבדו על גרסה חדשה של כיסאות אלו אשר משלבת את המסורת של כיפופי ברזל וכיפופי עץ בכיסא אחד. הרגל האחריות של הכיסא יוצרו מכיפוף צינור פלדה והרגל הקדמית ממוט עץ. השילוב בין שתי הטכנולוגיות והחומרים מאפשרת לנצל את התכונות והאיכויות של כל חומר באופן חכם ואסתטי: הפלדה נותנת חוזק ואפשרות לצבעוניות משתנה והעץ נותן מגע נעים וחם עם האזורים שנוגעים בגוף.

 

צמד המעצבים הצעירים מודים כי הופתעו מאד לקבל את הטלפון המבשר להם על הזכייה, בעודם ממשיכים בשגרת העבודה שלהם בישראל, אשר מנעה מהם את ההגעה לטקס עצמו בניו יורק.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.