זוהו כל הרוגי התאונה; נהג האוטובוס נעצר בחשד לגרימת מוות ברשלנות

האסון בקו 402: במהלך הלילה זוהו שני ההרוגים הנוספים מאוטובוס הדמים. בתום חקירה ראשונית עצרה המשטרה את נהג האוטובו בחשד לגרימת מוות ברשלנות והבוקר הוא יובא לדיון בהארכת מעצרו

האסון בקו 402: במהלך הלילה זוהו שני ההרוגים הנוספים בתאונה המחרידה ובכך הושלם הליך הזיהוי הקשה והמורכב.

ההרוגים שזוהו הם מרת לאה מלמוד, בת 17, משכונת בר-אילן בירושלים, והבחור אהרון מרדכי כהן, בן 17, תלמיד ישיבת עץ חיים – באבוב.

בתוך כך, בשעות הבוקר המוקדמות נעצר נהג האוטובוס שהיה מעורב בתאונה. הנהג נלקח להמשך חקירה בחשד לגרימת מוות ברשלנות. הבוקר הוא יובא לדיון בהארכת מעצרו. אמש חשפנו כי בעבר הצטברו כנגד הנהג תלונות רבות בעבר על נהיגה מסוכנת, אולם באגד בחרו להמשיך להעסיקו בשל מחסור בכוח אדם.

כזכור, שישה בני אדם נהרגו אמש בתאונת דרכים קשה בין אוטובוס אגד למשאית בכביש 1 לכיוון תל אביב, סמוך למחלף ענבה. תשעה בני אדם נפצעו בתאונה, שניים מהם באורח אנוש וקשה, שלושה במצב בינוני ושלושה קל. מדובר באוטובוס קו 402 של "אגד" שעשה את דרכו מירושלים לבני ברק והתנגש בעוצמה במשאית שעמדה בשול הכביש.

ראש אגף התנועה ניצב ירון בארי אמר כי ככל הנראה תאונת הדרכים בין האוטובוס למשאית בכביש 1 נגרמה לאחר שהוסחה דעתו של נהג האוטובוס, מה שגרם לו להתנגש במשאית שעמדה בשולי הכביש. רוחב כל צד של השוליים הוא כשני מטרים ונבדקת האפשרות כי עצם כלשהו בלט מהמשאית ופגע באוטובוס. בארי הבהיר כי האירוע נחקר כתאונת דרכים. נהג המשאית נפצע קל וכעת מטופל בבית החולים קפלן ברחובות. הוא אב לשלושה ובעברו לא תועדו תאונות נוספות.

משאית גדולה, שהובילה לבנים או שיש, עמדה ככל הנראה בצד הדרך והאוטובוס התנגש בה. כעת נמצאת המשאית במרחק של כ-50 מטרים מהאוטובוס. חובשים ופרמדיקים של מד"א נאלצו לקבוע את מותם של חמישה מנוסעי האוטובוס. אמבולנסים פינו לבית החולים אסף הרופא, תל השומר וקפלן, תשעה פצועים, ביניהם אחד במצב אנוש, אחד במצב קשה, שלושה במצב בינוני ושלושה נוספים במצב קל. דובר מד"א זכי הלר מסר כי "כל צדו הימני של האוטובוס נקרע. כוחות מד"א קבעו את מותם של 5 נוסעים. הפצועים פונו לבתי החולים". שר הבריאות יעקב ליצמן הגיע לזירת התאונה הקשה.

דובר אגד רון רטנר מסר כי "מדובר בקו 402 שיצא מירושלים בשעה 17:40 לבני ברק. ככל הנראה פגע האוטובוס במשאית שעמדה בשולים ושבלטה לתוך נתיב הנסיעה, מבלי שהנהג הבחין בה. נסיבות התאונה נבדקות".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.