זוהרים באור התורה • עשרות נערים חוו לראשונה בחייהם הכנסת ס"ת השבוע ביחד עם הגרי"ד גרוסמן בכפר הנוער 'זוהרים'

בכפר הנוער 'זוהרים' השוכן בצמוד לצומת נחושה, נחוגה ברוב עם ביום ראשון השבוע, מעמד מרגש של הכנסת ספר תורה שנכתב במיוחד לנערי ישראל החוסים בכפר. כפר הנוער 'זוהרים' הוקם בשנה האחרונה, במקום כפר הגמילה הידוע ששכן במקום עשרות בשנים. נשיא מוסדות 'מגדל אור' הגאון רבי יצחק דוד גרוסמן, רבה של מגדל העמק וחבר מועצת הרבנות הראשית לקח על עצמו להקים בית לכל אותם בחורי ונערי ישראל שנשרו מהמסגרות הקיימות.

במקום נערים שבאו מרקעים שונים, והתקבלו בכבוד מלכים ב'זוהרים'. כאן הם משלבים את התורה עם דרך ארץ. במטעי גפנים, רכיבה על סוסים, גידול עיזים וכו'. כפר הנוער הוא פסטורלי ומעניק לתלמידים אתגר לפתוח את החיים מחדש.

עשרות הנערים שחוו אולי לראשונה שמחת תורה משלהם, יצאו מגדרם לכבוד התורה. במבצע רחב היקף שנערך לתלמידים כהכנה לשמחה, התבקשו הנערים ללמוד ולשנן פרקים ממסכת אבות. הנערים שזכו ללמוד ולסיים זכו לקבל במעמד ספרי קודש.

עם סיום הרקידה והתהלוכה לבית הכנסת של הכפר נשא דברים נשיא 'זוהרים' הגרי"ד גרוסמן, שבדבריו שיבח את חבר ההנהלה, ר' משה הבא, שתרם ספר תורה לבני הנוער. "דוקא בשבוע זה של קבלת התורה" ציין הרב גרוסמן, "ישנה משמעות חשובה להכנסת ספר תורה לבני הנוער".

אם תרצו, זה סודו של הכפר, שבוודאי יצמיח פירות לתפארת ותלמידיו עוד יחבשו את ספסלי הישיבות בערי הארץ.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.