זוועה בקו 304: טרם פורסמו שמות ההרוגות

ל'אקטואליק' נודע כי עד כה טרם זוהו הגופות של הנשים החרדיות שנהרגו בתאונה הקטלנית, "א"א לזהות את הגופות", סיפר בכאב אחד המתנדבים שהיה במקום האירוע

כמה שעות לאחר האסון בכביש 443 בו קיפחו את חייהן 2 נוסעות חרדיות, הולכים ומתבררים מימדי הזוועה על האוטובוס.

ל'אקטואליק' נודע כי עד כה טרם זוהו הגופות של הנשים החרדיות שנהרגו בתאונה הקטלנית, "א"א לזהות אותן", סיפר בכאב אחד המתנדבים שהיה במקום האירוע. מפאת כבוד המת לא נרחיב בתיאורים.
נוסעת נוספת סיפרה לאקטואליק כי היא תיכננה לעלות לאוטבוס, ולבסוף החליטה לעלות לאוטובוס אחר, ורק בנס – היא ניצלה.

נהג האוטובוס עבר חקירה ראשונית. מתחזקת ההערכה כי האוטובוס התנגש ברכב של כונן הצלה, שעצר כדי לסייע בתאונת דרכים בנתיב הנגדי.

בתאונה נהרגו שני נשים חרדיות ולמעלה מ-40 פצועים, בתאונה קשה בסמוך למודיעין עלית. אוטובוס קו 304, עמוס בנוסעים התהפך הבוקר (ראשון) לאחר שהתנגש ברכב בכביש 443, סמוך לבית חורון, מכיוון ירושלים למודיעין. צוותי מד"א קבעו את מותם של שתיים מהנוסעות והעניקו טיפול ל-41 פצועים: 2 קשה, 5 בינוני ו-34 קל.

התאונה אירעה בסמוך לבסיס ההדרכה של מג"ב, וחניכי קורס מ"כים יחד עם צוותי רפואה מהבסיס הגיעו ראשונים לזירה והחלו לטפל בפצועים.

למקום הוזעקו כוחות גדולים של משטרה, כיבוי אש וצוותים של מד"א שנעזרו במסוקים לפינוי הפצועים לבתי חולים באזור: 1 קשה לעין כרם, 14 פצועים לשערי צדק, 11 לאסף הרופא, 6 להר הצופים ו-1 לאיכילוב.

ככל הנראה בשעה זו, האוטובוס התנגש ברכב הפרטי לאחר שזה עצר בפתאומיות כדי לסייע לתאונה אחרת בנתיב הנגדי. "הייתה תאונה בנתיב הנגדי לכיוון מודיעין עילית, ורכב נתקע בחומת הבטון שמפרידה בין 2 הנתיבים", שחזר אחד העדים שנכחו במקום. "רכב עצר בצד והאוטובוס היה מאחוריו. הרכב עצר בפתאומיות ואז האוטובוס בלם במהירות, התנגש בו והתהפך".

מהמשטרה נמסר: "מדובר בתאונה בין אוטובוס ישראלי לרכב פרטי וכתוצאה האוטובוס התהפך. ישנם מספר רב של נפגעים, כוחות משטרה וכוחות כב"ה פועלים לחילוץ לכודים ופינוי פצועים. הכביש חסום לתנועה לשני הכיוונים, מומלץ לא להגיע למקום ולנסוע בדרכים חלופיות".

שייקה בלוי חובש באיחוד הצלה מדווח מהזירה: "מדובר בטרגדיה קשה – שתי נשים נהרגו כתוצאה מהתהפכות האוטובוס וגופותיהן חולצו ע"י צוותי כיבוי. כמו כן: יחד עם חובשים נוספים וצוותי האמבולנסים של איחוד הצלה הענקנו טיפול רפואי ראשוני בזירת התאונה ל-28 נפגעים שחלקם פונו באמבולנסים של איחוד הצלה להמשך קבלת טיפול רפואי בבית החולים שערי צדק בירושלים".

אוריאל גולדברג, חובש בכיר במד"א שסייע לחלץ פצועים מהאוטובוס, סיפר: "טיפלתי בתאונה קלה בכביש 443 לכיוון מחסום מכבים כשלפתע שמעתי רעש חזק מאוד מהנתיב הנגדי וראיתי את האוטובוס מתהפך על צידו. מיד דיווחתי למוקד 101 של מד"א על התאונה ובסיוע אזרחים וחיילים שהיו במקום התחלנו לחלץ את עשרות הנוסעים שהיו באוטובוס, יחד עם צוותי מד"א נוספים שהגיעו במהירות למקום ביצענו הערכה רפואית לפצועים, 2 מהנוסעים היו מחוסרי הכרה והשאר התהלכו".

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.