זועבי בראיון סלפי: "הבוחר הישראלי לא יודע עלי כלום"(וידאו)

החכי"ת הפרובוקטיבית העניקה ראיון סלפי לחדשות 2 Online וירתה לכל הכיוונים: "אין הבדל בין בוז'י, לבני או נתניהו, אין הבדל בין ימין קיצוני למרכז, אין ציונות מחוץ לגזענות". צפו

בראיון סלפי שהעניקה לחדשות 2 Online התייחסה ח"כ חנין זועבי לעתירות המבקשות לפסול אותה מהתמודדות לכנסת ואמרה שמדובר באקט גזעני. על הטענה כי לא רק מהימין הפוליטי נשמעים קולות המבקשים לפסול אותה, אלא גם ממפלגת המחנה הציוני, אמרה זועבי כי "המפלגה הזו מספקת לנו עוד הוכחות שאין ציונות מחוץ לגזענות. הם מוכיחים לנו שאין הבדל בין ימין קיצוני למרכז".

לדבריה, "אין הבדל בין בוז'י, לבני או נתניהו, לא בהקשר השלום עם העם שלי, לא בעניין הזכויות של האזרחים הערבים במדינה – ואפילו לא בתפיסות היסוד של הדמוקרטיה. אין שום משמעות לשלטון אלטרנטיבי אלא אם זה מתבטא ביחס שוויוני מלא עם הערבים במדינה וסיום הכיבוש על העם שלי".

על תדמיתה הבעייתית בעיני הבוחר הישראלי אמרה זועבי: "הבוחר הישראלי לא יודע עלי כלום. הציבור לא יודע שהייתי חברת הכנסת הכי פעילה בענייני זכויות נשים, בענייני תעסוקת נשים ערביות ובנושא האלימות נגד נשים. אני העברתי שני חוקים – החוק להעלאת גיל הנישואים וחוק לייצוג נשים ברשימות המקומיות. הייתי פעילה בנושאי פוליגמיה ונישואי קטינים, השתתפתי בעשרות הפגנות נגד אלימות נגד נשים והתמקדתי בזכויות נשים, כי אני חושבת שזהו המנוף לקדמה בחברה הערבית כולה".

זועבי סירבה לחזור בה מאמירותיה הבעיתיות בעבר ("חיילי צה"ל גרועים מדאע"ש", ו"חוטפי הנערים אינה טרוריסטים") "אני לא מצטערת על הפעילות והמאבק שלי נגד הכיבוש. דעותיי מייצגות עמדה מוסרית ואנושית נגד הרג, השתלטות ודיכוי. דעותיי הן בעד סיום המצור על עזה, בעד סיום הכיבוש על השטחים ובעד סיום השליטה על 6 מיליון בני אדם. מי שצריכים לחזור בהם הם אלו ששמים שני מיליון איש בתוך הכלא הכי גדול בעולם ואלו ששולטים בעם אחר", אמרה זועבי.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.