סערת זועבי • ליברמן: "היא טרוריסטית, דינה כדין החוטפים"

שוב פרובוקציה מבית היוצר של חנין זועבי: בראיון רדיו טענה החכי"ת כי חוטפי הנערים אינם טרוריסטים. בעקבות הדברים קוראים היום בכנסת לפטר את זועבי לאלתר: "דינה של זועבי כדינם של החוטפים" כתב שר החוץ אביגדור ליברמן

חברת הכנסת חנין זועבי שוב מחוללת סערה: בסיום חילופי דברים אלימים שנשמעו הבוקר בין חברות הכנסת עליזה לביא (יש עתיד) וחנין זועבי (בל"ד), הוציאה לביא את חנין מדיון הוועדה לקידום מעמד האישה. זועבי זעמה בעקבות הביקורת שמתחה עליה ח"כ לביא, וקראה לכיוונה: "חצופה, תסתמי את הפה שלך". עוד האשימה חנין את לביא בגזענות ואמרה בציניות "את שוטרת? לא מגיע לך להיות יושבת ראש ועדה".

הסערה הנוכחית החלה כאשר בראיון לרדיו 102 fm הצדיקה זועבי את חוטפי הנערים, תוך שהיא טוענת כי ""הם לא טרוריסטים. הם אנשים לא רואים שום פתח לשנות את המציאות שלהם והם נאלצים להשתמש באמצעים האלה, עד שישראל תתפכח קצת, עד שהאזרחים של ישראל והחברה תתפכח קצת ותרגיש את הסבל של האחר".

בתגובה לדברים כתב שר החוץ, אביגדור ליברמן, בעמוד הפייסבוק שלו: ״לא רק החוטפים הם טרוריסטים גם חנין זועבי היא טרוריסטית. דינם של החוטפים ודינה של המסיתה מעודדת החטיפות זועבי צריך להיות זהה".

ח"כ מירי רגב אמרה בעקבות הדברים: "מי שהזדהתה עם הטרוריסטים על ספינת המרמרה, שבה ומזדהה עם טרוריסטים מהחמאס שחטפו את שלושת הנערים שלנו. לא התפלאתי לשמוע את הצהרתה. איך בוגדת כמותם יכולה להאשים אותם? היא הרי באה מהמילייה שלהם…מקומה לא איתנו אלא בעזה. וכמו שאמרתי בעבר: בוגדת תמיד תישאר בוגדת. רוחי לעזה יא חיינא".

השר אורי אריאל הגיב לדברים ואמר: "חנין זועבי מוכיחה שהיא לא יכולה להיות אזרחית".

ואילו ח"כ מוטי יוגב הבטיח לפעול לסילוקה של זועבי מהכנסת: "זה עובר כל גבול. זו הסתה לחטיפה.
אני מתכוון לפעול בעניין סילוקה של זועבי מכותלי הכנסת. מעמדותיה נראה שהיא קרובה יותר למחבלים והיא צריכה להיות יחד איתם מאשר בכנסת ישראל", אמר יוגב.

כזכור, קרוב משפחתה של זועבי, המעיד על עצמו שהוא ציוני גאה, גינה את החטיפה והחוטפים מכל וכל – מה שעורר עליו את זעמה של המשפחה. בסרטון שפירסם ברשת אמר קרוב משפחתה: "טרוריסטים חטפו את ילדינו. תחזירו אותם ועדיף לכם לעשות את זה עכשיו", אמר מוחמד זועבי בשלוש שפות – ערבית, אנגלית ועברית. זועבי הצעיר אמר עוד: "לביבי ולכל הממשלה שלו אני אומר: תתעוררו ותפסיקו לשתף פעולה עם מחבלים וטרוריסטים. הרשות הפלסטינית מהטרוריסטים הכי גדולים. שלשום הנערים האלו נחטפו ומחר זה יכול להיות אני, אתה או כל ישראלי אחר – ערבי או יהודי. אני ישראלי ואשאר ישראלי. ישראל תישאר מדינה יהודית ודמוקרטית. עם ישראל חי".

בעקבות הסרטון קיבל זועבי איומים על חייו ושלשה קרובי משפחתו נעצרו.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.