צפו: זועבי התפרעה בהפגנה ונאזקה (וידאו)

עימותים בין שוטרים למאות בני אדם שהגיעו לרחוב עבאס בחיפה והפגינו נגד פעולת צה"ל ■ "באנו להביע סולידריות עם הפלסטינים, לאור רצח העם שמבצעת ישראל", אמר אחד המפגינים ■ ח"כ זועבי שהגיעה למקום: "זכותינו להביע התנגדות"

צפו: באדיבות רשת 

16 עצורים, עימותים אלימים, ופצועים בהפגנה הערב (ו') בחיפה נגד המבצע הקרקעי של צה"ל בעזה. מאות בני אדם השתתפו במפגן מחאה שאורגן על ידי "צעירי השינוי" ושהחלה מקריאה בפייסבוק. המפגינים שהגיעו לרחוב עבאס שבעיר הניפו את דגל פלסטין ואת דגל אלג'יריה, מדינה המזדהה עם הפלסטינים, וקראו "הכיבוש החוצה, חירות לפלסטין, וזה הזמן לאינתיפאדה". חברת הכנסת חנין זועבי (בל"ד) נאזקה על ידי שוטרים במהלך ההפגנה, אך שוחררה לאחר התערבותו של מפקד מחוז חוף, חגי דותן.

"באנו להביע סולידריות עם הפלסטינים, לאור רצח העם שמבצעת מדינת ישראל בעזה והרג הילדים", אמר אחד המפגינים. "לא באנו להתעמת עם השוטרים המשטרה היא זאת שהובילה לעימות הזה״. מנגד במשטרה אומרים כי שמדובר בהפגנה בלתי חוקית, וכי המפגינים שהפריעו לסדר הציבורי פוזרו בכוח.

למקום הגיעה גם חברת הכנסת חנין זועבי שקראה למפגינים להמשיך בתהלוכה ולא להישמע לקריאת המשטרה. "זאת הזכות שלנו להביע את התנגדותנו לפשעים שמבצעת ישראל בעזה״, אמרה וטענה שהשוטרים דחפו אותה.

צפו: זועבי משתוללת

מהמשטרה נמסר כי המפגינים ירדו לשדרות בן גוריון, חסמו את הציר לדקות ספורות וסרבו להישמע להוראת מפקד תחנת חיפה נצ"מ אבי אדרי. המפגינים שהפגינו בכביש נהדפו למדרכות על ידי שוטרי מחוז חוף ללא שימוש באמצעים. מספר שוטרים נפצעו קל בעימותים. "המשטרה מאפשרת מחאות והפגנות", אמר ניצב חגי דותן. "במדינה דמוקרטית נהוג להגיש בקשות להפגנות ומחאות ולהישמע להוראות השוטרים. לא נאפשר הפרות סדר וחסימות צירים המשבשות את הסדר ושגרת החיים, ונפעל בנחישות ונמצה את הדין עם מפרי הסדר

צפו: הפגנה בכפר כנא נגד המבצע:

זועבי הותקפה: "שייפול לך טיל על הראש"

5 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. פעם ראשונה שמרן שליט"א מרח' חזון איש 5 ב"ב, אמר לנו לחזק הצניעות אצל נשי החרדים. מרן ראש הישיבה הגראי"ל שטיינמן הגיב לנפילות הרסיסים בבני ברק ואמר כי "רוצים להראות לנו שגם בבני ברק צריכים לחזור בתשובה". מרן הגראי"ל: סימן שגם בבני ברק צריכים לחזור בתשובה. בעוד צה"ל תוקף קרקעית ברצועת עזה, הירי לעבר ערי ישראל נמשך. מטחים כבדים נורו לעבר אזור גוש דן, השפלה, השרון ואשדוד. 'כיפת ברזל' יירטה ארבע רקטות. רסיסים של הטיל המיירט נפלו בבני ברק. לא דווח על נפגעים או על נזק. מרן הגראי"ל: רוצים להראות לנו שגם בבני ברק צריך לחזור בתשובה, בפרט הצניעות של נשי החרדים.

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 2. למערכת אתר "קוקר" שלום!
  ברצוני להעירכם,כשאתם מעלים שידורים ישיר של אתר "רשת", כמו פה למשל עם זועבי אז לא רק שלא מצליחים לפעמים לראות אלא זה גם מראה שידור חי ולא את אותו סירטון!!!

  דקל |
  הגב