זו ההאקרית שהפילה את קלינטון

לטענת הבית הלבן, הנערה הרוסייה היא שעומדת מאחורי הפריצה לשרתי המפלגה הדמוקרטית, בשירות ולדימיר פוטין. {הבית הלבן}

אליסה שבצ'נק היא נערה רוסיה שפורצת למחשבים.  חברות רבות שוכרות את שירותיה כדי שתפרוץ למערכות שלהן ותסייע להן לאתר חולשות אבטחה. אלא  שלטענת הבית הלבן, היא עומדת מאחורי הפריצה לשרתי המפלגה הדמוקרטית, בשירות ולדימיר פוטין.

 

החברה בראשה עומדת שבצ'נקו הוכנסה בשבוע שעבר במפתיע לרשימת הסנקציות האמריקנית, לצדם של שני האקרים פליליים מוכרים ומספר קצינים בכירים בסוכנות הביון הרוסית. לדברי הבית הלבן, החברה "סיפקה למודיעין הרוסי מחקר טכני".

ההאקרית הצעירה עצמה מכחישה וטוענת כי לדברים אין שחר, ויצאה נגד "רמת ההיסטריה המשוגעת סביב כל סיפור 'הפריצה הרוסית'". כשהיא מתקשרת באמצעות אימיילים מוצפנים, שוחחה עם עיתון הגארדיאן הבריטי וזעמה על הכללת החברה שלה ברשימת הסנקציות. לטענתה, הרשויות האמריקניות חוטאות בפירוש שגוי של העובדות בשל מחסור בידע טכני, ולא פוסלת אפשרות שהוטעו "במטרה להפיל את האשמה על החברה שלי" כדי להסוות את זהות ההאקרים האמיתיים.

בריאיון שנתנה מ"אזור כפרי פרוע, במרחק מספר שעות מבנגקוק" – הסבירה כי "האקרית צעירה והחברה שלה נראים כמו היעד המושלם להסוות את האחראיים האמיתיים. אני לא מנסה להתחבא, אני מטיילת הרבה ואני אדם חברותי ותקשורתי, והכי חשוב: אין מאחורי הרבה כסף, כוח או קשרים שיסייעו לי להתנער מהאשמה. זה יכול להיות כל אחד", סיכמה.

בריאיון לפורבס הוסיפה שבצ'נקו כי היא מנסה "לא להילחץ. החברה שלי מעולם לא עבדה עם הממשלה", הדגישה, "מעולם לא היה לנו הרישיון הדרוש מלכתחילה, ואישית ניסיתי להתרחק ככל האפשר מכל מה שנראה חשוד. אני אישה רווקה ומופנמת, לא הייתי רוצה עבודה שמכניסה אותי לסכנה או מגבילה אותי בצורה כלשהי". עוד הוסיפה כי "אני לעולם לא עובדת עם אנשים מגעילים, אלא רק עם אנשים הגונים ופתוחים שיש לי תחושה טובה לגביהם".

 

"כמעט כולם בקהילה שלנו עבדו בצורה כזו או אחרת עבור הממשלות שלהם", אומר דייב אייטל, שעומד בראש חברת אבטחת תוכנה אמריקנית. את שבצ'נקו כינה כ"מוכרת להפליא בקהילת אבטחת המידע".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.