"זו ממשלה ברוח הנביאים מרזל וגופשטיין" (וידאו)

בישיבת הסיעה תקף הרצוג את נתניהו: " זה יום שבו ראש הממשלה הנבחר מפנה את מקומו לראשי המפלגות הקיצוניות ביותר שישלטו בו מעכשיו. ממשלה ברוח חזון הנביאים: הנביא מרזל והנביא גופשטיין", אמר הרצוג. צפו {הרצוג תקף}

יו"ר האופוזיציה יצחק הרצוג תקף במהלך ישיבת הסיעה את ראש הממשלה בנימין נתניהו  על צירופו של ליברמן לקואליציה, "אני רוצה לפנות לראשי הממשלה בפועל: נפתלי בנט ואיווט ליברמן. זהו יום היסטורי. יום שבו ראש הממשלה הנבחר מפנה את מקומו לראשי המפלגות הקיצוניות ביותר שישלטו בו מעכשיו. ממשלה ברוח חזון הנביאים: הנביא מרזל והנביא גופשטיין", אמר הרצוג בפתח דבריו .

לאחר מכן עבר לתקוף את נתניהו אישית,"מר נתניהו. מעתה אינך עוד ראש הממשלה אלא מזכיר ממשלת נפתלי ליברמן סמוטריץ'. אינך קובע כלום. אינך מחליט כלום. אינך מנהל כלום. אתה בובה. אתה דחליל. אתה שבוי", הוסיף.

על המגעים עם המחנה הציוני אמר הרצוג, "לפני שבועיים הצעת לי לשנות את פני המדינה. להוביל מהלך מדיני היסטורי. הייתי מוכן להקריב את מעמדי הפוליטי כדי לשנות את המציאות ולחסוך את מסע הכאב והדמעות ממאות משפחות שעוד לא יודעות את גורלן המר אבל ברגע האמת פחדת. חזק בסיסמאות. חלש במנהיגות".

עוד אמר הרצוג,  "אומרים עליך שאתה קוסם. יש בזה משהו. כל דבר טוב שאתה נוגע בו נעלם. התקווה נעלמה, החזון נעלם, בוגי נעלם. סער נעלם. גבאי נעלם. ועכשיו גם אתה מתפוגג לטובת מנהיגי הימין הקיצוני.

 

בסיום דבריו פנה  פנה הרצוג לשר האוצר כחלון וקרא לו לצאת מהקואליצייה, "בממשלה הזו נשאר אדם אחד שיקבע את גורלה וגורלנו. איש אחד שנבחר על צניעותו ויושרו, על מתינותו. על התקווה שהעניק. מכאן אני מושיט לך יד משה כחלון. יש רגעים שמנהיג צריך לשים את עצמו מעל השיקול האישי, להעז לשלם את המחיר הכבד ביותר על האמת הפנימית שלו. זה הרגע שלך. הרגע שבו תקנה את עולמך ותמנע את הסכנה הגדולה ביותר שעמדה לפתחנו אי פעם".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.