זיהום אויר חריג ברחבי הארץ

אזרחי ישראל התעוררו הבוקר לאויר מזוהם בשיעור של פי 30 מהממוצע, רוחות ערות וגשם בוצי. חברת החשמל: "יתכנו שיבושים"{שוקעים באבק}

שוקעים באבק: זיהום אוויר גבוה פי 20 ויותר מהממוצע מורגש היום ברוב חלקי הארץ. מזג האויר המחניק מלווה ברוחות ובגשמים חזקים. בשל תנאי מזג האוויר שדה התעופה באילת נסגר להמראות ולנחיתות. הטיסות משדה דב הועברו לנמל התעופה בן-גוריון שממשיך לפי שעה לפעול כרגיל.

הזיהום הכבד הוא באזור העיר ירושלים, לאחר מכן אזור ערד ואז בית שמש. אבל כל מי שיסתובב באזור הרי יהודה, שפלת יהודה וצפון-מזרח הנגב, ירגיש בהחלט את מזג האוויר החריג, כאשר בחלק מהמקומות הוא מגיע לעד פי 30 מהממוצע.

גם ממטרים מקומיים צפויים היום, וקיים חשש לשיטפונות בנחלי המזרח והדרום.

המשרד להגנת הסביבה וארגון מגן דוד אדום ממליצים לחולי לב וריאות, לקשישים, לילדים, ולנשים בהיריון להימנע מפעילות גופנית מאומצת.

בחברת החשמל פרסמו מראש שייתכנו היום הפסקות חשמל. "בסוף זה הרי מלכוד. כשיש לנו איזשהי אינדיקציה לזה שעלולות להיות הפסקות חשמל, אז אנחנו יכולים או לא להודיע לציבור ולתת לו להיות מופתע, או כן להודיע לציבור…בכל מקרה הרי יישאלו שאלות. נניח שלא היינו מודיעים, היו אומרים 'למה לא הודעתם'. אנחנו מעוניינים לפעול בשקיפות מול הציבור", אמר מנכ"ל החברה אורן הלמן.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.