זיוף קולות בתל אביב: דיון סוער בועדת הפנים

דיון סוער בועדת הפנים של הכנסת על רקע החשד של זיוף קולות בבחירות בתל אביב ע"י סיעת מאמינים. צפו

דיון סוער בועדת הפנים של הכנסת על רקע החשד של זיוף קולות בבחירות בתל אביב ע"י סיעת מאמינים

ח"כ יעקב אשר: מדובר בניסיון נואש של מפלגת מרצ לקושש קולות ועדת הפנים של הכנסת בראשות ח"כ יואב קיש הליכוד קיימה דיון על חשדות לזיופים ופסילת קולות בבחירות למועצת העיר בתל אביב והוחלט להקים ועדת משנה לברור החשדות לזיוף ופגיעה בטוהר הבחירות המקומיות.
בתחילת הדיון, סנ"צ גלעד בהט, ראש מדור חקירות במשטרה וראש צוות הבחירות הארצי עדכן את הנוכחים כי הנושא של החשד לזיוף הבחירות בת"א נמצא בחקירת משטרה.

מי שיזמה את הדיון היתה ח"כ תמר זנדברג ממרצ שהטיחה האשמות ריקות מתוכן נגד ח"כ יעקב אשר (יהדות התורה) ובצלאל סמוטריץ' (הבית היהודי): "הדיון הוא על זיוף בחירות שיכול להשפיע על שתיים-שלוש סיעות. אני לא יודעת כמה מעטפות לא כשרות היו שם. אולי 80 אולי מאה ואולי 200. מה שקרה פה חמור, ונציגים של שתי סיעות שחברו לזייף בחירות הגיעו עכשיו לנסות למנוע את הדיון". יו"ר ועדת הפנים מחה על דבריה ואמר כי "חשוב לנהל דיון ענייני ולא לפנות בהאשמות אישיות".

ח"כ אשר הגיב לטענות בחריפות ואמר "טוהר הבחירות חשוב לנו מאד, אין פה אנשים ישרים יותר וישרים פחות. אם היה אכפת לך באמת מזיופים, היית צריכה ליזום דיום רחב על מאות התלונות והזיופים כולל במגזר הערבי. את באה לפה בשליחות של מרצ בניסיון נואש לקושש קולות בדרך לא ראויה , הסיעה שלך צריכה להתבייש בזה"

גם ח"כ סמוטריץ' הגיב לטענות ואמר "זה הדיון הכי לא ענייני. כולנו בעד טוהר בחירות. אם מישהו פגע בזה הוא צריך להיענש. יש בתי משפט. המשטרה תניח בפני הגורמים הרלבנטיים את ממצאיה. בואו נחכה בסבלנות שגורמי המקצוע יעשו את עבודתם" סמוטריץ' פנה לזנדברג וטען "בדיון הזה את מחבלת בחקירת המשטרה".

עו"ד מיכל רוזנבוים, נציגת סיעת "מאמינים" (רשימה משותפת בתל אביב לבית היהודי וליהדות התורה) גיבתה את דבריו של ח"כ אשר ואמרה כי היו רק 8 קולות שנחשדו בזיוף. "ועדת הקלפי ספרה את כל הספירה המדויקת. מדברים על 8 קולות. ספרו שוב והספירה הייתה תקינה. יש כאן ניסיון בוטה להטות תוצאות בדיעבד".
יו"ר הוועדה יואב קיש הודיע בסיום הדיון כי בכוונתו להקים ועדת משנה שתפעל לבירור חשדות לזיופים ותלונות על טוהר הבחירות המקומיות.

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.