"זיופים, סילופים והטיות": 'יחד' יוצאת לקרב

במפלגה שלא צלחה את אחוז החסימה טוענים לאי-סדרים וזיופים נרחבים נגדה. עו"ד בן-גביר הגיש תלונה רשמית לשופט ג'ובראן

תחושות קשות במפלגת 'יחד' בעקבות התוצאות הסופיות של הבחירות. העובדה שאלפי קולות בודדים בלבד הותירו את המפלגה מחוץ לכנסת, הופכת את התחושות לקשות הרבה יותר.

במפלגה טענו לאורך יום הבחירות כי הם נפלו קורבן למעשי מרמה וזיופים רבים מצד פעילי ש"ס, אולם לאור תוצאות הבחירות הם החליטו להעביר את הטענות למישור המשפטי.

עורך דינה של המפלגה, איתמר בן גביר, הגיש בשמה תלונה רשמית ליו"ר ועדת הבחירות, השופט סלים ג'ובראן.

"אני פונה אליך בהמשך לפניות רבות, תלונות ואף מספר עתירות שהגשנו במהלך יום הבחירות כאשר מהמידע שממשיך לזרום אלינו, עולה תמונה כללית מדאיגה , מטרידה שמפלגת יחד נפלה קורבן לקבוצות של אנשים שהתארגנו באופן שיטתי ומאורגן לתופעות של הפרת חוק שהטו את תוצאות הבחירות לכנסת ה 20 וחתירה תחת יסודות הדמוקרטיה", פותח בן גביר את מכתבו לשופט.

בן גביר מוסיף: "כבר בצהריי יום הבחירות פנינו אל הועדה בתלונה דחופה ולפיה עשרות משקיפים של מפלגת יחד בבני ברק לא הוכנסו לקלפיות היות ולפי הטענה: 'היה בידם אישור מזוייף'. פנינו בזמן אמת לוועדה, מן הראוי לציין שהן היועץ המשפטי של הועדה, עו"ד דין ליבנה והן נעמה עשו את המיטב והמירב על מנת להסדיר נושא זה, בשלב מסוים עו"ד ליבנה אף הנפיק הודעה רשמית של הועדה שאין בעיה להכניס משקיפים עם אישור לא מקורי, דא עקא שלמרות האישור מועדת הבחירות, הרשו לעצמם המזכירים בקלפיות להתעלם מההנחיה ופועל יוצא הוא שכמות המשקיפים הייתה מזערית ולמעשה גם ספירת הקולות נעשתה כמעט ללא נציגים מטעמנו".

בהמשך הדברים מציין בן גביר כי"מצאנו לנכון לעדכן את אדוני בנתונים אלה, שחלקם נמצאים בפני הוועדה כבר מיום הבחירות גם כדי שאדוני ישקול את המשך ההליכים ובנקיטת צעדים מטעם הוועדה עצמה , לטעמנו יש בדברים הללו ובכל החומר שממשיך להאסף ולהצטבר אצלנו כדי לגלות שהבחירות לכנסת ה 20, במיוחד בריכוזים החרדיים היו נוגועות בליקויים מהותיים ושורשיים".

"שורת הצדק ועריכה הבסיסים של מדינת ישראל מחייבים בדיקה מקיפה, כך אנו עושים בשעות אלה, נבקש מאדוני גם לתת הוראות מתאימות כאמור בדברי כב' השופט רובנשטיין בפרשת בית שמש עלינו להרחיק מן הכיעור, על ידי ביעורו, ונדמה שמכתב זה לא רק נכתב בשם מפלגת יחד, אלא בשם הדמוקרטיה הישראלית כולה", מסיים בן גביר את המכתב.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.