זייברט מגיב לחשיפת 'אקטאוליק': "העירייה תאבק"

בעקבות חשיפת 'אקטאוליק' על העבודות ברכבת שהתבצעו תוך רמיסת השבת, ראש העיר בני ברק הבהיר כי "לא יאפשר להמשיך את העבודות"

לאחר חשיפת 'אקטואליק' על חידוש עבודות הרכבת ליד בני ברק במהלך השבת, וזאת בניגוד לסיכומים בין המפלגות החרדיות לראש הממשלה – ראש העיר בני ברק  חנוך זייברט, הבהיר, כי לא יאפשר להמשיך את חילולי השבת.

"בהתאם להסכם בין הממשלה לבין העירייה. נקבע, בסעיף 13 להסכם, שהרכבת הקלה לא תפעל ולא תבצע פעילות במקרקעי העיר בני ברק, בשבתות ובמועדי ישראל", הדגיש זייברט.

את הדברים השמיע ראש העיר בעקבות חשיפת 'אקטואליק' כי בימים אלו, החלה "הרכבת הקלה" בעבודות כריית המנהרה לקראת הפעלתה, במסלול תת קרקעי בתחומי העיר בני ברק,

אך כפי שהודגש עבודות אלו, שתחלנה בעוד חודשים אחדים, אסורות להתבצע בשבתות ובחגים, וזאת בהתאם להסכם בין העירייה לבין הממשלה, והעירייה בטוחה שהממשלה תעמוד בסיכומים אלו, ולא תצריך את העירייה לפעול בדרכים משפטיות אם יוברר שהממשלה לא תפעל בהתאם להסכם.

אברהם טננבוים, מזכיר העירייה ודוברה ציין, כי בעקבות תחילת הפעלת מכונות חפירה ענקיות סיניות מסוג TBM לכריית המנהרות, שאורכן של כל אחת מהן הם 115 מטר ובקוטר של כ 7,5 מטר ומשקלה של כל אחת הן כ- 900 טונות, יצאו פרסומים תקשורתיים כי מכונות אלו תופעלנה ע"י הפועלים הסיניים בכל ימות השבוע, כולל שבתות וחגים, ומאחר והרכבת תפעל תת קרקעית בערים מרכז תל אביב, רמת גן ובני ברק, הרי שניתנה פרשנות שגם בבני ברק תתבצענה עבודות החפירות גם בשבתות ובחגים.

הדובר הוסיף, כי לצערנו, בשבת האחרונה הגיע טרקטור של קבלן חיצוני, שעה לפני צאת השבת, כדי להערך לעבודות של מתחם הרכבת הקלה, וברור שזהו בניגוד לדעת העירייה, ובתגובה לכך, הודיע הרב חנוך זיידמן, מנהל האגף לתשתיות ולפיתוח של העירייה להנהלת חב' נת"ע, כי ראש העיר רואה בחומרה רבה את כניסת הטרקטור, ודורש מהחברה, כי גם אם מדובר בקבלן חיצוני העובד עבור החברה, היא נדרשת, בכל תוקף, למנוע כל עבודה לפני צאת השבת, אך, מכאן ועד להפצת שמועות, כי הוחל בעבודות חפירה של הרכבת הקלה זו בדיה, וחבל על ההליכה בדרך זו.

במסגרת מידע כללי על תכניות "הרכבת הקלה", העתידה לפעול בעוד כארבע שנים, יהיה אורך קו הרכבת 22 ק"מ, 12 ק"מ תת -קרקעיים ו-10 ק"מ עיליים, והרכבת תנוע בין פתח תקוה, בני ברק, רמת גן, מרכז תל אביב ויפו, ותגיע עד אזור התעשייה בבת ים. העבודות בתחומי העיר בני ברק, שכפי שנמסר, בהתאם להסכם עם העירייה, רשאיות להתבצע בימות החול בלבד, ואין לעירייה כל ספק שגם בעתיד תתבצענה העבודות רק בשיתוף- פעולה ובהתאם להסכמים בין הצדדים

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.