זייברט מגיב: "שער התלמוד פולשים לשטח"

לאחר שבועות של מתקפה נגדו יוצא היום ראש העיר בני ברק, חנוך זייברט בתגובה לפינוי ישיבת 'שער התלמוד', "ישיבה של עשרים בחורים יושבת על שטח שראוי למאות תלמידים

יוצא למתקפה: לאחר שבועות של ספיגה החליט ראש עיריית בני ברק להשיב לטענות נגדו בעניין פינוי ישיבת שער התלמוד ואומר כי בניגוד לטענות הנהלת הישיבה על מאות תלמידים, לומדים במבנה עשרים בחורים על שטח ענק שיכול להיות מקום ראוי לגנים ומוסדות למאות תלמידים.

נוסף על כך, מבנה הישיבה נמצא על שטח עירוני שחוזה השכירות מולה הסתיים כבר ב-2008, וזה קרוב לעשור שהם פולשים לשטח במלוא מובן המילה. עוד טענו המקורבים כי הנהלת ישיבת שער התלמוד היא זאת שפנתה לבית המשפט והפסידה פעם אחר פעם.

היום פורסם כי הנהלת הישיבה נפגשה בלילה עם הגר״י סילמן בנסיון למצוא פשרה בים העירייה להנהלה, עוד דווח כי בחצי שנה האחרונה נפגשו הצדדים כמה פעמים אך המגעים לא נשאו פרי.

כזכור, סביב פינוי כי הישיבה התפתח משבר פוליטי בין דגל התורה לאגודת ישראל כאשר חבר הכנסת משה גפני פנה אל שר הבריאות יעקב ליצמן וביקש ממנו כיושב ראש מפלגת אגודת ישראל הארצית למנוע מזייברט, נציג המפלגה בראשות העיר ברק, לפנות את הישיבה, אך כאמור כפי שפורסם היום, הנושא מורכב יותר ולא כפי שניסו להציג אותו בתחילה, תלמידי הישיבה.

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.