זייברט נפגש עם נציגי הרכבת הקלה: "נמנע עבודות בשבת"

עיריית בני ברק תעמוד בכל תוקף למניעת עבודות להקמת "הרכבת הקלה"

עיריית בני ברק תעמוד בכל תוקף למניעת עבודות להקמת "הרכבת הקלה" בשבתות ובחגים, וזאת בהתאם להסכם שנחתם בין העירייה לבין הממשלה, כך הבהיר  חנוך זייברט, ראש העיר בפגישתו בימים אלו עם נציגי הנהלת חב' "דניה סיבוס", החברה המבצעת את הקמת "הרכבת הקלה", בעבור חב' נת"ע (נתיבים עירוניים), שהינה החברה הממשלתית להקמת הרכבת ולהפעלתה.

הפגישה בין ראש העיר לבין הנהלת החברה נקבעה, כדי להדגיש שוב , כי לעירייה אין כל ספק שחברה ממשלתית החתומה על הסכם עימה, ובאישורו מטעם הממשלה של סגן החשב בכללי, תבצע את ההסכם ככתבו וכלשונו, שכן בסעיף 13 בהסכם נכתב ש"הרכבת הקלה" לא תפעל ולא תבצע פעילות במקרקעי העיר בני ברק בשבתות ובמועדי ישראל, והמדינה, כצד לחוזה הזיכיון, לא תאפשר ביצוע עבודות להקמת "הרכבת הקלה" במקרעי האתר בשבתות ובמועדי ישראל.

בפגישה נטלו גם חלק הרב ישראל דרנגר, רמ"ט רה"ע; עו"ד יהודה ליבוביץ, היועה"מ של העירייה והרב חנוך זיידמן, מנהל האגף לתשתיות ולפיתוח של העירייה.

אברהם טננבוים, מזכיר העירייה ודוברה ציין כי את הדברים השמיע ראש העיר בעקבות פרסומים בכלי תקשורת, כי בכוונת "הרכבת הקלה" לפתוח בעבודות כריית המנהרות ל"רכבת הקלה" וישנן שמועות שהעבודות, שתהיינה תת קרקעיות תתבצענה בשבתות, ומשום כך, הובהר שהעירייה בטוחה שהממשלה תעמוד על חלקה בהסכם, ולא תצריך את העירייה לפעול בדרכים משפטיות אם יוברר שהממשלה לא תפעל בהתאם להסכם.

בפגישה עם נציגי החברה הועלה גם  נושא כניסת טרקטור למתחם עבודות הרכבת, כשעה לפני צאת השבת האחרונה, ובפגישה הודיעו נציגי החברה, כי מדובר בכניסת טרקטור של קבלן חיצוני העובד עבור החברה מבלי ליידע אותה, והיא תעשה הכל למנוע כל פעילות מסוג זה או אחר בשבתות ובחגים.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.