"זיכוי" נוסף לליברמן- היועץ המשפטי החליט שלא לערער על הכרעת הדין

יהודה וינשטיין היועץ המשפטי לממשלה, החליט כי לא יערער לבית המשפט המחוזי בירושלים על הזיכוי במשפטו של שר החוץ אביגדור ליברמן.

את החלטתו מנמק וינשטיין "לנוכח מדיניות התביעה, הנוהגת ריסון ואיפוק בהגשת ערעורים על זיכויים, ולנוכח הערכות מקצועיות שנשמעו בפניו כי סיכויי הערעור נמוכים".

למרות זאת, מוסיף וינשטיין כי "אין בהחלטתו כדי לתת הכשר למעשיו של ליברמן, אשר גם בית המשפט שזיכה אותו מצא שהם אינם ראויים, אינם מוסריים ואינם עומדים בסטנדרט המצופה מאיש ציבור, ודאי במעמד כה בכיר של שר בממשלת ישראל".

בהכרעת הדין שעורר עניין רב, נקבע פה אחד, על ידי הרכב של שלושה שופטים- זיכויו של ליברמן מעבירה של מירמה והפרת אמונים שיוחסה לו בכתב האישום.

מיד לאחר הכרעת הדין נדרש היועמ"ש לשאלה האם להגיש ערעור מטעם המדינה נגד הזיכוי. לאחר בירור, החליט וינשטיין לאמץ את עמדת פרקליט המדינה היוצא משה לדור ופרקליט המדינה הנכנס שי ניצן, שהמליצו פה אחד שלא להגיש ערעור.

ציפי לבני שרת המשפטים אמרה לאחר פרסום הדברים: "אני מכבדת את החלטת היועץ המשפטי. שר המשפטים ממילא לא יכול, לא ראוי ואסור לו לעסוק בנושאים אישיים שנמצאים על שולחן פרקליט המדינה או היועמ"ש, קל וחומר כאשר מדובר בשר אחר בממשלה. אני נתתי לאורך כל הדרך גיבוי מלא למערכת".

עו"ד ירון קוסטליץ, ממשרד עורכי הדין של ד"ר יעקב וינרוט שעמד בראש צוות ההגנה של ליברמן, אמר בתגובה: "אני שמח על החלטת היועמ"ש. סברנו שאין מקום לערער על פסק הדין של בית משפט השלום, משום שהוא הושתת על קביעות עובדתיות מובהקות. השמחה מיוחדת לנוכח השנים הארוכות שבהן היה נתון ליברמן בעננה של חקירות וחשדות, אשר באו לסיומן."

גם קולות נגד ההחלטה נשמעו, התנועה לאיכות השלטון ביקרה באופן קשה את החלטת וינשטיין, בתנועה אומרים כי "וינשטיין טעה כבר כאשר החליט לוותר על הגשת כתב אישום נגד ליברמן בפרשת חברות הקש והעדיף להסתפק בתיק השגריר. עכשיו שוב הפגין את חולשתו." מנכ"ל הפורום המשפטי נחי אייל בירך על ההחלטה אך אמר כי "היועץ חייב לערוך חשבון נפש על התנהלותו בתיק."

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.