זילברשלג: מה שסטאמר לא עשו 65 שנה לפיד עשה ב-4 חודשים

המסבירן החרדי לשעבר דודי זילברשלג  התייחס בראיון לערוץ 7 בונגע לתקיפת  החיייל החרדי במאה שערים ואמר כי תוקפי החייל השבוע הם "מיעוט קטן מאוד וכוחני, פורעי חוק ומוציאי דיבה רעה על חברה שלימה".

" בסטריאוטיפ החרדי המצוי", אמר דודי, חרדי זה מי ששורף פעמיים בשנה את דגל ישראל – ביום העצמאות ובל"ג בעומר, מחלל את זכר הנופלים על ידי הליכה בצפירה, משליך אבנים על מכוניות בשבת.

"עכשיו יש סטריאוטיפ חדש של מי שתוקף חיילים. תופעה זו לא מבטאת את המרחב החרדי הגדול, לא מבטאת את האהבה הגדולה שיש לחרדים רבים מאוד לכל אדם באשר הוא אדם ולחילוניים – שגם אם החרדים חושבים שהחילונים טועים בדרכם, הם רואים בהם כאחים. המציאות היא אחת והחזות החיצונית היא אחרת".

על בנימין נתניהו אומר זילברשלג, "היה בן ברית של חרדים שבחרו בו ולא בציפי לבני, שבחרו בו ב-96 והוא בוגד בהם השכם והערב. אותו שאול מופז שבימיו הוקם הנח"ל החרדי כשהגיע לפוליטיקה ישב מולו ספינולוג ואמר לו קח את החרדים כצאן לטבח וייטב לך והוא טובח את העדר, אנחנו כברווזים במטווח של פוליטקאים חסרי אחריות".

זילברשלג מביא נתונים  כי לקראת גיוס חרדים היו מגיעים 80-90 חרדים שהגיעו לקבל מידע וחלקם הגדול התגייס, בכינוס האחרון הגיעו 7 חרדים. יש הרבה שרוצים להשתלב בחברה, אך כרגע הכל נמצא בנסיגה וגם רבנים אומרים להם 'חכו רגע יש עונת זעם ונחכה שהיא תיגמר'. מה שלא הצליחו אנשי סאטמר ב-65 שנה הצליחו אנשי 'יש עתיד' בארבעה חודשים להמאיס את מדינת ישראל על הציבור החרדי".

"ההחרפה של הקו הזה, הקיצוניות והאג'נדה המובלת על ידי אנשי תקשורת ופוליטיקאים, גורמת להתפכחות פינימית. דווקא ממפלגת העבודה אני שומע קולות מפתיעים ולא בגלל המקום באופוזיציה כי זה לא ישרת אותם. רובם ככולם מבינים שאופי הסנקציות והפטרונות הבלתי נסבלת של האליטיסטים לא תביא לתוצאה אמיתית".

 

על תקיפת החייל, אמר זילברשלג, כי רוב הצעירים שהולכים להתגייס, מקבלים את ברכת רבותיהם, "מי שפגע בחייל פגע ברבותיו".

"יאיר לפיד נותן להם כח לתקוף את החיילים החרדים", מבהיר זילברשלג, "המקום הזה מעקר את מקום התגובה של המנהיגות החרדית שאומרת לישראליות עם יריקה בפרצוף: 'אנחנו לא עובדים אצלכם, נחנך את הקהל בצורה ובזמן שנוח לנו'".

"אמש בשעת לילה מאוחרת", סיפר זילברשלג,  הוא שוחח עם אחד הגבאים של אחד מגדולי האדמו"רים בארץ ואמר לי שהאדמו"ר רותח איך דבר כזה עובר בשתיקה אבל הוא לא רוצה להיות יחיד.

"האדמו"רים והרבנים מפחדת מהקבוצה הזו שמתודלקת ומקבלת תמיכה מהקבוצות הקיצוניות ביותר באמריקה, החברה החרדית בארץ שנשענה על תקציבי מדינה נמצאת בחרדה גדולה והיא תיאלץ להגיע לנגידים של סאטמר ובשביל כך אף אחד לא ירים בארץ ראש כי הם לא יקבלו מסאטמר כסף".

"הציבוריות הישראלית והתקשורת באופן מופלא תומכת, מחזקת, מתדלקת ומגדילה את הקיצוניים על חשבון המתונים".

לקראת תום הראיון שהעניק לערוץ 7 מבהיר זילברשלג, "אני מאוד אופטימי ומשוכנע שהמשבר הזה יוציא את החרדיות והישראליות נשכרים מהעניין. כולם יבינו כמו שאבא של אותו אדם הלך לפח הזבל של ההסטוריה, גם הוא יגיע לשם. התנועה הזו תעבור מהעולם המערכת תחזור לשפיות, והציבור יבין שהחרדים לא חייזרים והציבור לא יאמין לדמוניזציה הזו".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.