זיקים של אמונה בזכות השמיטה: כך ניצלו בזיקים מהחדירה הימית של מחבלי החמאס (וידאו)

אירוע החדירה של חוליות הקומנדו הימי של החמאס כמעט וטרף הקלפים במרחץ דמים נורא, שם על קו הגבול הפסטורלי בין שפת הים ושטחי החקלאות העשירים ניצת הזיק, השומר הצעיר מול שומר ישראל. וציויתי. אין הסבר אחר!

צוק איתן וזיקים בוערים של אמונה

י' בתמוז השעה 19:30 בערב. כל מכשירי הזימוניות של קציני הביטחון ומפקדי היחידות בעוטף עזה מלמדות על אירוע בטחוני חמור בתחום המועצה האזורית חוף אשקלון. התושבים מונחים להיכנס לבתיהם ולאטום את דלתות הכניסה, צירי התנועה מאשקלון דרומה נחסמים. החרדה מורגשת היטב באוויר. משהו חמור אירע.

הכתבים הצבאיים מנסים לרמז על אירוע בגזרה הכולל חילופי ירי הנשמעים היטב, כשהבהלה נשמעת היטב בקולם, אירוע בטחוני משמעותי בתחום ישראל.

קיבוץ זיקים, נחשב לאחד מהקיבוצים הציוריים, המפותחים והיציבים במרחב קו החוף הדרומי. הקיבוץ הפסטורלי והמטופח שהוקם על מנת להוות עוגן לגבולה הדרומי של הארץ, כולל בתוכו מפעלים ושטחי חקלאות משמעותיים אולם יותר מכל הוא מוזכר בשנים האחרונות בהקשר הביטחוני של מטר קאסמים ופצמרי״ם בלתי פוסק. מייסדי הקיבוץ עוד זוכרים את מתקפות הטרור וחדירות ה׳פאדיון', שהביאו לכיבוש רצועת עזה, אולם נדמה כי הימים האחרונים הם הקשים בתולדותיו במיזחד הרגעים הללו.

דממה מוחלטת שוררת כאן בזיקים, השמש השוקעת אל קו החוף המרהיב הניבט כאן מלא העין רק מוסיפה חשש בקרב התושבים המסתגרים בבתיהם ושומעים את הדי ההתפוצצויות כשלבם חרד מהימצאותם של חוליות מרור חמושות בין שבילי הקיבוץ.

שעות ארוכות של מתח, חילופי ירי כבדים הפגזות כבדות של כלי טיס מהאוויר, והדובר הצבאי מתיר לפרסום: "חוליית מחבלים מהקומנדו הימי של ארגון החמאס חדרו לשטח ישראל דרך הים באזור קיבוץ זיקים, בדרכם לבצע פיגוע איכות בתוך קיבוץ זיקים. החוליה זוהתה בעלייתה מן הים אך הצליחה לחדור לשטח ישראל, שם התנהלו חילופי אש כבדים וכל חמשת חברי החוליה חוסלו, ארגון מחבלי החמאס לקח אחריות על ניסיון הפיגוע".

אט אט מתבררים מימדיו המחרידים של האירוע שפסע היה בינו לבין פיגוע ראווה וטבח המוני. צוות התצפית הצבאי הניצב מול גבול הרצועה במבט אל קו הים, מבחין לפתע בדמויות חשודות, כולם כבר הבינו כי אלו מחבלים רצחניים שבאו לבצע טבח בתושבי זיקים.

במקום היו יריות לחיסול המחבלים שהתעקשו להגיע לקיבוץ ולבצע הטבח, בחסדי שמים הם חוסלו מכלי טיס מהאוויר אל מול קו שדות הקיבוץ. משהו עצר אותם כאן.

צפו: כך חוסלו המחבלים בזיקים – באדיבות רשת

התוכנית היתה ברורה לפרטי פרטים, החמאס תיכנן להציג פיגוע טבח אכזרי שיהוה כתמונת נצחון מוראלית של חמאס ח"ו, הכל יכל להסתיים באסון נורא, רק שבורא העולם חשב אחרת, והם חוסלו בדיוק מול השטחים החקלאיים בקו היישוב. כדי שכולם יראו בחוש, כי בזיקים בוערים כאש: אמונה!!

בחודש סיון האחרון, כן, חודש לפני חטיפת שלושת הנערים ופרוץ מבצע ׳צוק איתן, נפל דבר בקיבוץ זיקים. היסטוריה יהודית מרגשת קרעה את דימויו של הקיבוץ הוותיק שנוסד על ידי חברי השומר הצעיר.

בשטחי החממות הענקיים של הקיבוץ, יישמרו שמיטה!!!

אברהם בן חמו, חקלאי וותיק חוכר שטחי גידול מהנהלת הקיבוץ. רק כדי להבין את משמעות המשפט הסתמי ׳שטחי חממות', נספר כי מדובר בשטחי ענק בסדר גודל של שכונה עירונית ממוצעת והרבה מעבר. מצידן האחד של החממות אי אפשר לראות את סופן.

שורות שורות של גידולי שדה מסודרים בקווים מרשימים וססגוניים, מערך חקלאי של ממש שסך הכנסתו השנתית עומדת על 5 מליון שקלים!

אברהם בן חמו, יהודי שורשי ומאמין החליט השנה ללא כל ספקות: כאן ב׳זיקים׳ החווה ירי בלתי פוסק של 'טפטופי׳ טילים,
כאן אשמור שמיטה, זה יהיה המגן שלי!

וממחשבה למעשה. אברהם קורא לנציגות האזורית של ׳קרן השביעית׳ ומודיע על החלטתו להשבית את שטחי החממות שבבעלותו ל־ח-ל-ו-ט-י-ן!

חברי ההנהלה של הקרן שהגיעו לסיור ב׳זיקים׳ בכדי לבחון את אופי הגידולים ומערך הסיוע הפרטני, הופתעו לגלות זיק בוער של אמונה:
"אצלי במשרד יש גג ועוד גג מספר שכבות של הגנה, אולם כאן בחממות שלי יש לי הגנה אחת ויחידה אותה אני רואה בחוש: הקדזש ברוך הוא. ואם הוא ציווה, אני שובת!!!״.

גיבור בארץ. מזכיר הקיבוץ אברהם בן חמו עובר על פרטי הסכם השבתה כהלכה לקראת החתימה. סיון תשע"ד
גיבור בארץ. מזכיר הקיבוץ אברהם בן חמו עובר על פרטי הסכם השבתה כהלכה לקראת החתימה. סיון תשע"ד

לחברי ההנהלה ההמומים הוא אומר בדמעות: ״זו שמיטה ראשונה שאני מחליט לשבות כך באמצע הפריחה החקלאית והיבול המלבב, זה מרגש אותי, אבל אני בוטח בהשם!״.

כאן בזיקים, בלב התעשייה החקלאית שנוסדה על חזון היצירה והגאווה הישראלית ברוח השומר הצעיר, כאן במרכז חקלאי פורח משגשג שנהנה גם מסיוע ממשלתי, מביט אברהם בן חמו אל מול פאתי עזה העויינת, נושא עין למרום ומרגיש שיש מנהיג לבירה. יש מי ששומר עליו ועל החממות שלו…

לכל פצמ״ר יש כתובת…
הוא עדיין לא יודע את מה שהוברר במהלך הלחימה, על מנהרות התופת שנחפרות בשנאת דם אל תוככי ישראל במטרה לפגע, הוא חופר מנהרות של אמונה ונושא את ידיו אל על בהכרזה יהודית תמימה וטהורה: "חייבים כאן שמירה, יש מי ששומר והוא ביקש וציווה לשבות, זה מה שאני אעשה—!״

ההכרזה הזו הציתה את הלהב.

קיבוץ זיקים, הנקזדה הדרום מערבית של ארץ ישראל, הצטרפה למאות נקודות היישוב בכל רחבי הארץ שיישאו את דגל שמירת השמיטה בגאון.

כאן בתוככי הקיבוץ עסוקים בהערכות מאסיבית לשנת השמיטה. ומשמי שמים נשלח חיוך אוהב של אב אל בנים גיבורים, יותר משתשמרו אתם על השמיטה, תשמור היא עליכם…לא בשבילי, למענכם!

וכך, לקראת סיומה של שנת השישית, בה הבטיח נותן התורה את הברכה, הוצבה שמירה איתנה כצוק איתן על גבולה של הארץ.

חקוקה היא באש שחורה על גבי אש לבנה: וציויתי את ברכתי לכם..״

חוליית הקומנדו הימי של חמאס. מישהו עצר אותם כאן, מול האדמה החקלאית הפורחת ומאיצה את גידוליה במהירות עד לשנת השמיטה.

ועינינו מביטות בחוש על זיקים בוערים באש של אמונה: שמיטה!!!

מתוך גליון "מקדשי שביעית" היו"ל ע"י קרן השביעית 1800.300.544 בברכת מרן גדו"י שליט"א

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. באמת ראיתי את אלוהים יורה עליהם [הוא התחבא מאחורי החיילים]

    BDFGSD |
    הגב