"זכרונו נפגע ואירועים שלמים נשתכחו ממנו": קו ההגנה של פואד בן-אליעזר

ביהמ"ש המחוזי בתל אביב דן הבוקר בעניינו של שר הביטחון ויו"ר מפלגת העבודה לשעבר החשוד בעבירות שוחד חמורות. עורכי דינו טענו כי הוא נפגע במישור הקוגנטיבי, מאידך, פואד עצמו התייחס לכל האישומים וכפר בהם

משפט פואד: בנימין (פואד) בן אליעזר, מי ששימש במשך עשרות שנים כח"כ וכיהן כשר במשרדים רבים (בהם משרד הביטחון) הגיש היום מענה לכתב האישום שהוגש נגדו בגין עבירות של קבלת שוחד.

"הוא סבל מטראומה גופנית ונפשית קשה כאשר נפל למשכב…הוא היה מצוי שמונה ימים במצב תרדמת, תלוי בין חיים ומוות, מאז ישנה הידרדרות מתמדת במצבו הבריאותי והקוגניטיבי, זכרונו נפגע ואירועים שלמים נשכחו ממנו", כתבו עורכי דינו, בהם עו"ד יעקב וינרוט.

למרות הפגיעה המדוברת בזיכרון, בן אליעזר השיב לכל האישומים נגדו. כך למשל הסבירו פרקליטיו את ענין הכסף שנמצא בכספת בביתו: "במהלך האשפוז שעבר בין מרס לאפריל 2011 פנה אליו בן אליעזר וביקש את עזרתו ברכישת נכס מגורים שיהלום את צרכיו. נניקשווילי, מתוך דאגה חברית גרידא, הציע כי יעניק לו את הכספים במתנה אבל לטענת בן אליעזר הוא עמד על כך שאלה יינתנו כהלוואה. זאת מתוך אמונה שיקבל משכנתה עבור הדירה וישיב את ההלוואה.

אך הבנק סירב לתת לו משכנתה בשל גילו המתקדם ומצבו הרפואי ולכן תכנן להשיב לנניקשווילי את הכספים בעתיד. ואולם, מאחר שמלכתחילה התכוון נניקשווילי להעביר את הכספים במתנה, בן אליעזר סבר שאין תכיפות בהשבתם והנושא לא עלה עוד. לפיכך הוא כופר בטענה שמדובר במתן שוחד".

בוידאו: הכספת של פואד נפתחת

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.