"זכרו אותנו, שמרו על אחדות העם" (וידאו)

ערב יום השואה: כתבי חדשות 2 קיבצו מספר קשישים ששרדו את השואה ומספרים מה הם מאחלים לדורות הבאים .צפו { בקשת הניצולים}

כמידי שנה מתפרסמים עדויות הניצולים ששרדו את זוועת השואה,  וזכו לעלות לארץ, כתבי חדשות 2 קיבצו מספר קשישים ששרדו את השואה ומספרים  מה הם מאחלים לדורות הבאים .

אפרים קרני נולד בהונגריה כמה שנים לפני עליית הנאצים לשלטון , אמו ושלושת אחיו נספו באושוויץ. הוא ניצל ועלה לארץ ב-1948. "לי היה רע בתור ילד, הפסדתי את כל המשפחה שלי", הוא מספר. "היום יש לי משפחה וזה הניצחון שלנו. לדורות הבאים אני רוצה להגיד שילמדו הרבה ושיזכרו אותנו, שהיה לנו קשה. שינצלו את כל מה שאנחנו לא זכינו לנצל. אני בניתי את הארץ משום דבר, הגעתי מקפריסין כשרק בגד ים לגופי. הצעירים צריכים לדעת לשמור על הארץ – ככה יום אחד יהיה פה טוב".

ניצול נוסף הוא יששכר פרקט נולד ב-1925 בפולין והיגר עם משפחתו לצרפת כשהיה בן 7. כשהנאצים פלשו למדינה הוא הסתתר עם משפחתו בדירת מסתור, שם נשארו עד תום המלחמה.  "הם צריכים לדעת לשמור על מדינת ישראל, לשמור שתהיה מדינה ליהודים, מה שלא היה בזמן השואה", הוא אמר. "שלא יפחדו לשמור על היהדות. תמיד יש אנטישמיות, בכל מקום וגם באירופה היום. אני יודע שהיום יש יהודים שחוזרים לברלין, עושים שם כסף, אבל ליהודים טוב רק בישראל. שיישארו במדינת ישראל".

"שישמרו על אחדות העם, זה הדבר החשוב ביותר", הדגיש זכריה פריד, שנולד בהונגריה ב-1928 ועלה ארצה ב-1947 כשהיה בן 19. "שידברו כמה שיותר על השואה ויגבירו את הזיכרון של השואה. שימשיכו לספר את הדברים ממי שעוד נותר וזוכר, וגם מי שרק שמע, שימשיך להעביר לאחרים על מנת למנוע את השואה הבאה".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.