זכתה במרתון: ביטי דויטש רצה למרחוק • ראיון

ביטי דויטש זכתה השבוע במקום ראשון בריצת הנשים במרתון ירושלים. אמא ל-5 ילדים חרדית מירושלים, אי אפשר שלא להתפעל מהמרתונית שזכתה לכותרות בערב שבת האחרון. ביתיה מספרת ל'אקטואליק' על ההחלטה לרוץ, על ההישג בזכייה, וכמובן אי אפשר בלי מסר לנשים: אל תוותרו על החלומות שלכן

ביטי דויטש הגיעה בשישי האחרון לזכייה מקום ראשון במרתון ירושלים (מבין הנשים הישראליות). חברות, זה לא  פשוט לרוץ 42 ק"מ ב- 3 שעות ו-9 דקות. ביתיה היא בת 28, אמא ל-5 ילדים מגיל 10 ועד חודשיים. כן כן, עם תינוק בן חודשיים היא רצה וזכתה מרתון. פיים!!!

ביטי אמא ל-5 ילדים, וכשהיא החליטה לפני שלוש שנים לאתגר את עצמה עם 4 ילדים קטנים ולצאת לאימונים של ריצה כדי להצליח במרתון, תפקידה כאם לא מנע ממנה למצוא לעצמה זמן ולהיות מנהלת מעקב של עצמה כדי להצליח במטרה שהיא הציבה לעצמה. עובדת כמנהלת מעקב אחר עולמי, רשת עולמית המציעה הזדמנויות ללימוד טקסט, למעורבות חוויתית ולטיולים חינוכיים לתלמידים ישראליים ויהודים.

ביתיה לא מוותרת על מרתונים וריצות – בצורה משפחתית

ספרי לנו על האימונים בדרך להצלחה?

התאמת אימונים היא בהחלט אתגר וזה איזון קבוע בין תפקידיי כאם. התפקיד שלי הוא לנהל מעקב ולמצוא את זמן לעצמי. אם היית שואלת אותי לפני שלוש שנים, הייתי אומרת לך שזה בלתי אפשרי. במשך 6 השנים הראשונות של גידול ילדים (שבמהלכן ילדתי  4 ילדים) לא הצלחתי למצוא זמן להתעמל בכלל. ואז, אחרי שהבנתי בדיוק עד כמה הייתי בכושר, ואני רוצה לחזור לכושר הזה. החלטתי שהדברים צריכים להשתנות. "זהו זה, אני מנהלת מרתון, הודעתי לבעלי. עברתי מ-0 למרתון בארבעה חודשים, שבמהלכם עקבתי אחרי תוכנית אימונים בסיסית (האל היגדון), כמובן אחרי אימונים רבים, רצתי את המרתון הראשון שלי בשנת 2016 וזאת היתה חוויה מדהימה.

כשהתחלתי את האימונים, זה לא שהיה לי יותר זמן בלוח הזמנים שלי, זה רק שהזזתי את סדר העדיפויות שלי. ידעתי שאי אפשר להגיע עד מרתון בלי שעות אימונים וזה באמת מה שהניע אותי. ברגע שהתחלתי לרוץ וטעמתי,  הרגשתי טוב ורציתי יותר, התחושה המדהימה של השגת המטרה גם הניעה אותי להצליח לרוץ בזמן קצר.

זוכה במרתון ב-2016

כמה פעמים בשבוע את צריכה להתאמן כדי להגיע למרתון מוכנה?

אני מתאימה את האימון ללוח הזמנים שלי על ידי זה שאני מאוד מאורגנת בזמן שלי. אני לא סופרוומן, אבל אני אוהבת להיות יעילה. לא אכפת לי לרוץ בלילה או להתעורר מוקדם בבוקר בשביל לרוץ, אני אוהבת לרוץ וזה מאוד גמיש מבחינת זמנים וכמובן גם כזה לא קשור ללוח הזמנים שלי אני יכולה לרוץ ריצה קצרה או ארוכה העיקר שעשיתי את האימון שלי.

הצלחה באימון היא מאוד אישית, על סמך מה המטרות שלך. אם את מנסה לרוץ מרתון, את יכולה לעשות את זה ולעבוד גם באימון קטן כמו 4 פעמים בשבוע. אני חושבת שהעיקר הוא לאתגר את עצמך עם מטרה, משהו שדורש ממך לדחוף את עצמך קצת מעבר לאזור הנוחות שלך. הגדרת המטרה היא מאוד מועיל להניע אותך להתאמן ולצאת לשם.

מה המסר שלך לנשים שרוצות להצליח במרתון?

יש לי מסרים רבים לנשים … חלקתי כמה מהפורומים החדשותיים שהשתתפתי בהם. אבל אחד המסרים העיקריים שלי לנשים הוא לעולם לא לזלזל במה שאת מסוגלת. בכל המרתונים שניהלתי (3) זה היה קצת מאכזב לראות כמה נשים רוצות לרוץ וגאות בי, אבל הן לא מגיעות למרתון. אני חושבת שהן מפחדות לקחת על עצמן מטרה גדולה …. אז השאלה היא אם הן באמת רוצות לעשות את זה!  אם את רוצה לרוץ מרתון, לכי על זה ולא לתת לשום דבר להפריע לחלומות שלך.

חשוב לי גם להגיד שזה לא חייב להיות ריצה או מרתון, את צריכה לעשות כל דבר שאת נהנת ממנו. אני ממליצה לכולם למצוא לעצמן איזה תרגיל, ספורט אחר שיגרום לך אושר, שיזיז את הגוף שלך. היתרונות של פעילות גופנית בחיים שלנו הם מדהימים גם נפשית וגם פיזית. אז תזיזו את עצמכן מהכיסא המשרדי או מהספא ולכו לרוץ או ללכת בטבע ובמזג האוויר הישראלי המושלם.

 

 

3 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  • למס 1, כן, חרדית אמריקאית.

   זה קצת יותר ליברל אבל חרדי.

   משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
   הגב
  • חרדי זה רק מי ששורף פחים, אלים, פשקוילים ,ומבזה את כל מי לא מסכים איתו??????

   א

   תשובה ל1 |
   הגב