זמן אוויר לשמוח

התרגשות רבה נרשמה באוויר כאשר מנחם טוקר וצוות "זמן אוויר" יצאו לשידור חוץ מיוחד מאולמי 'כליל מלכות' בבני ברק, כדי להעביר בשידור חי מסיבת ראש חודש אדר מעט שונה מהרגיל בהשתתפות עשרות נכים ובעלי מוגבלויות גופניות. רדיו 'קול חי' נתן את הבמה לשעתיים של שמחה אמיתית לכבוד חודש אדר עם האמנים: ישי לפידות, בני אלבז, מנדי ג'רופי, עדי רן, איציק אורלב, חיים סבג, דוב הלר והכל בליווי מוישי רוט ותזמורת המנגנים. הזמרים ביצעו את מיטב הלהיטים ושרו ביחד עם המשתתפים בשירה מרגשת מתוך הלב.

האירוע המיוחד התקיים בזכות שיתוף פעולה ייחודי בין רדיו 'קול חי' לבין הבחור דניאל מזרחי אשר יוזם הקמת ארגון לנכים המוגבלים בגופם, אך בעלי יכולת שכלית רגילה. גורמים רבים הצטרפו לנתינה, כדי לאפשר את הפקת האירוע, ובהם: אולמי "כליל מלכות", מאפיית הצבי, סטודיו רמה אחרת, עזר מציון, עלה שיח, שיח סוד ועוד.

חברו של דניאל מזרחי, החזן דוב הלר, אשר פעל רבות להצלחת האירוע הקריא בשידור מכתב מרגש שכתב דניאל כדי לעודד את הנוכחים, בין הדברים אמר: "ובכל פעם ברגעים אלה אני מקבל גל של כח לעשות דברים, כגון: לחבר שירים, להקליט דיסקים וכולי. כוח הרצון נמצא בתוך כל אחד, צריכים רק להתפלל לה' שייתן בנו את התחושה שאנחנו יכולים ולא לראות את הקשיים. צריך להפוך את המילה 'קשיים' למילה 'אתגרים' וכך נגיע רחוק…
"לא משנה המראה החיצוני שלנו: שאנו בכסא גלגלים או נעזרים במישהו וכדומה. לכן, לא צריך להטעות את מי שמסתכל עלינו ולתת לו לחשוב שאנו מסכנים ולא יכולים לעשות דבר, כי מי שחושב כך הוא בעצמו מסכן. יהי רצון שנתקדם בחיינו רק כלפי מעלה, ולא נראה שום מחסומים בדרכנו. כי לא רואים בנו מוגבלויות, כי אנחנו מאמינים ביכולותינו."

דניאל מזרחי מעוניין להמשיך בפעילות למען הנכים באמצעות גיבוש קבוצה של בעלי מוגבלויות גופניות ברמה שכלית נורמטיבית, שתקרא "עולם שכולו אמונה". מבחינתו האירוע הזה הוא רק הפתיחה לעוד אירועים שונים, ערבי חיזוק ופעילויות שונות לקידום הנכים החרדים בישראל.

3 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. השדרן הפופולרי של רדיו 'קול חי', מנחם טוקר, הגיע הבוקר (ראשון) למעונו של מרן פוסק הדור הגאון רבי עובדיה יוסף ברחוב הקבלן 45 בשכונת הר נוף בירושלים, כדי לקבל את ברכתו.

  לאחר שהציג את עצמו, אמר הגר"ע יוסף למנחם טוקר: "אני רוצה לברך אותך על כל מעשיך הטובים, אני יודע שאתה עשית הרבה למעננו, ועוד תעשה, השידור בידך. המטה הזה בידך, 'ואת המטה הזה תיקח בידך אשר תעשה בו את האותות'".

  "תעשה בכל יכולתך להשפיע למען כבוד התורה, אנשים יחבבו את התורה, ה' יברך אותך, אורך ימים בימינה ובשמאלה עושר וכבוד", הוסיף הרב עובדיה והעניק לטוקר צ'אפחות חיבה.

  euer |
  הגב
  • תתבייש לך!
   האירוע היה בהתנדבות מלאה של כל האמנים והנוכחים!
   הייתי שם באירוע והתרגשתי כמו ילד קטן!

   חבל שאתה בן אדם כל כך שפל וקטן ולא יכול לפרגן על יזמה כזו אפילו שזה היה בתשלום אני חושב שמגיע לו את הקרדיט!

   זמר אורח |
   הגב