'זמן קיץ' החל היום: אלפי בחורים משתתפי תכניות דרשו לבני הישיבות החלו בחיזוק גדול את זמן קיץ

ב'דרשו' מציינים בסיפוק: "מספרם של הנבחנים רב הרבה יותר ממספרם של מקבלי המלגות" * הגאון הגדול רבי דוד כהן שליט"א ראש ישיבת חברון: "דרשו מעמיד גדודים של תלמידי חכמים" *חיזוק גדול בתכנית הדף היומי בהלכה

עם שובם של בני הישיבות להיכלי התורה לזמן קיץ בחיזוק גדול, ארגון דרשו מדווח כי חיזוק גדול נרשם בקרב משתתפי תכניות דרשו לבני הישיבות המתקיימים בעשרות ישיבות בחרבי הארץ. כשלושת אלפים וחמש מאות בחורים הלומדים בכשישים ישיבות ברחבי הארץ, יפתחו את זמן קיץ כשהם משתתפים במבחני 'דרשו' בתוכניות 'בני הישיבות' ובתכנית הדף היומי בהלכה.
ב'דרשו' מציינים בסיפוק רב, כי מספרם של הבחורים הנבחנים עולה בהרבה על מספרם של אלו המקבלים מלגות: "תלמידי הישיבות נבחנים ב'דרשו' כי הם רוצים שיהיה להם 'מחייב', הם רוצים מבחן שיסייע להם להעריך מידי חודש את הרמה הלימודית שלהם ולבדוק את עצמם עד כמה הם התאמצו ושקדו על תלמודם בחודש האחרון" אומרים בארגון. "המציאות מוכיחה שמספר הנבחנים עולה עשרת מונים על מספר מקבלי מלגות, מה שאומר שהעיקר זה המחייב ותחושת הסיפוק שמגיע אחרי שבחור יודע במבחן".
תוכניות בני הישיבות של 'דרשו' כוללות את התוכנית 'דרשו בוקר', במסגרתה לומדים הבחורים מידי בוקר בכל ימות השבוע, כשעה לפני התפילה. הבחורים נבחנים על הדפים שנלמדו בסדר בוקר, כאשר החומר הנלמד נבחר על ידי ראש הישיבה ובארגון ערוכים עם מבחנים מתאימים על כלל המסכתות הנלמדות בישיבות הקדושות. כמו"כ מתקיימת התוכנית 'מקדשי' הכוללת למעלה מאלף בחורים מהעידית של עולם הישיבות, שהחליטו להקדיש את ערבי שבתות, שבתות ומוצאי שבתות, ללימוד התורה. במסגרת זו מתבקשים הבחורים להשתתף בסדר הנערך בישיבה ביום שישי לפני הצהרים וכן להשתתף בסדרים לפני כניסת השבת, בליל שבת בימות החורף, לפני תפילת מנחה של שבת בימות הקיץ לאחר ההבדלה בחורף.
תוכנית נוספת הכוללת כ-1,500 בחורים בעשרות ישיבות היא התוכנית 'תלמודו'. במסגרת תוכנית זו מקבלים הבחורים על עצמם לשנן הדק היטב את כל דפי המסכת הנלמדת בישיבה ולהיבחן עליהם בסוף כל חודש, כולל מבחן מסכם שנערך לאחר בין הזמנים על כל הנלמד בחצי השנה האחרונה בישיבה. במסגרת תכנית זו סיימו אלפי בחורים מסכתות שלמות בזמן חורף האחרון. בכל התוכניות של 'דרשו' נדרשים הבחורים להיבחן על החומר הנלמד והמלגות מחולקות בהתאם לציונים, כאשר כאמור, מספר הנבחנים עולה על מספר מקבלי המלגות באופן משמעותי.
ראשי הישיבות הגדולות בארץ משבחים את הפעילות של 'דרשו' בתוך הישיבות. הגאון רבי דוד כהן שליט״א, ראש ישיבת חברון התבטא בנושא ואמר כי "דרשו מעמיד גדודים של תלמידי חכמים בכל שנה". הגר"ד כהן ציין כי בישיבת חברון נבחנים הבחורים על כמאתיים דפי גמרא בשנה, ולאחר מספר שנות לימוד בישיבה הם יוצאים עם נכס של שמונה מאות ואף אלף דפי גמרא עליהם הם חזרו אותם הם שיננו אין ספור פעמים.
בתוך כך, חיזוק גדול נרשם גם בהצטרפות לתכנית הלימוד היומי במשנה ברורה – הדף היומי בהלכה, כאשר בכל תפוצות ישראל המונים מצטרפים ללימוד היומי בהלכה ולהקדשת זמן מועט ללימוד העמוד במשנה ברורה עם המוספים וביאורים מהדורת דרשו, על מנת לרכוש קנין נצח בהלכות אורח חיים הנחוצות למבקש לקיים חייו על פי ההלכה.

 

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.