דרמה: הגר"י עדס פורש ממועצת גדולי התורה של "דגל התורה"- הרקע: חילוקי דעות

דרמה:  ראש ישיבת "קול יעקב" הגר"י עדס  חבר מועצת גדולי התורה של "דגל התורה" הודיע הערב על פרישתו ממועצת החכמים של "דגל התורה".

בהודעה רשמית נמסר כי בשל מצבו הרפואי הוא פרוש מעיסוקו מהמועצת, אולם גורמים בסביבתו אמרו ל"קוקר" כי פרישתו מהמועצת באה בשל חילוקי דעות חריפים  שהיו עם גורמים שונים .

הרב עדס מזוהה עם הפלג הירושלמי ונשלח בשליחותו של מרן הגר"ש אוירבאך למלא את החלל שנוצר במועצת של דגל עם פטירתם של גדולי ישראל .

 הרב עדס הוא אחד מרבותיו ומכווני דרכו של ארגון מרביצי תורה, המאגד בתוכו אברכים ספרדים בעלי זיקה לעולם התורה הליטאי. הוא מורה דרכה של מפלגת ק"ד, מפלגה ספרדית חרדית מוניציפלית, שב-2002 התמודדה בבחירות לעיריית בני ברק וזכתה לשני מושבים. הרב עדס הוא מראשי ועד הישיבות בא"י.

 בכ"ו באב תשע"ב צורף כחבר למועצת גדולי התורה של דגל התורה ביחד עם עוד שמונה חברים נוספים.

גורמים בפלג הירושלמי טוענים כי הרב עדס אמר לר' שמואל כי  "בנושא של הגיוס אין לו השפעה" – ואם נצח תרוץ  בבחירות הוא יצטרך לחתום על תמיכתו בדגל התורה, ומשכך, הוא מעדיף לפרוש".

 הודעתו באה לאחר מסע הלחצים והאיומים מצד גורמים בפלג הבני ברקי על הגר"י עדס שליט"א, זאת  בעקבות חתימתו על הצטרפותו לקריאת מרן הגר"ש וואזנר שליט"א להשתתף בעצרת הרבבות כנגד גזירת הגיוס.

עוד נודע, כי בנוסף שוקל חבר המועצת  הגאון רבי משה יהודה שלזינגר לפרוש אף הוא מהמועצת של דגל התורה מסיבה דומה .

"מדובר במכה קשה -למועצת", אומר ל"קוקר"  – גורם בכיר ב"נצח" ומבטיח , "יהיו פרישות נוספות" .

2 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. די כבר למחלוקת בימים כאלו צריך אחדות

    משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
    הגב