זעזוע בטורונטו: השופט פסק: האמירה "בואו נשרוף את היהודיה" והצתת שיערה אינה גזענית

הקהילה היהודית בטורונטו כמרקחה זאת בעקבות פסיקת השופט כי "תפיסת תלמידה ילדה יהודיה בבית הספר, הדלקת מצית ליד השיער שלה והצתתו, תוך אמירה "בואו נשרוף את היהודיה", אינן פעולות המונעות מגזענות".

הסיפור אירע לפני מס' שנים עם תלמיד שתקף נערה והצית את שיערה, עורך הדין של התלמיד התוקף, כיום הינו בן 17, טען, כי הנערה היהודיה אשמה בהצתת שיערה בגלל שהיא זזה בעת שהמצית דלק. עוד אמר העו"ד: כי המילה "היהודיה" לא נאמרה בדרך של העלבה או השפלה, אלא הייתה ביטוי מקובל בבית הספר והנאשם לא היה היחיד שעשה בה שימוש. הוא הודה, כי מרשו נהג בביריונות, אך טען כי האירוע היה אימפולסיבי ולא מתוכנן.

השופט אכן זיכה את הנאשם וקיבל את דברי העו"ד ואת טיעוני הההגנה, הנער התוקף הורשע בתקיפה באמצעות כלי נשק, והוא נדון ל-18 חודשים של פיקוח של קצין מבחן, וכן נשלח לקבלת ייעוץ, נדרש לכתוב מכתב התנצלות לתלמידה היהודיה ולבצע 75 שעות של עבודה למען הקהילה.

אבי בנלולו, מנכ"ל ארגון ידידי מרכז סימון ויזנטל בטורונטו, זעם על הפסיקה האנטישמית: "התעלמות מהנימה הגזענית, כלומר מההתייחסות הישירה של התוקף לשואה ולשריפת שישה מיליון יהודים במחנות ההשמדה, קשה לעיכול".

והוסיף: "פסיקה זו עושה שירות דוב לתפיסת הצדק במשפט ושולחת מסר של התעלמות מוחלטת מיהודי וויניפג וקנדה. אני מתקשה לדמיין מה היה קורה אילו החלטה דומה הייתה מתקבלת אם מבצע המעשה היה תוקף בדרך דומה אדם מקבוצת מיעוט אחרת".

ארגונים נוספים זועמים על ההחלטה ואמרו: "זו החלטה מאכזבת שאין בה היגיון לאור העובדות של אירוע חמור זה שהתרחש בבית הספר", אמר פרנק דיאמנט, . לדברי מנכ"ל ארגון "בני ברית קנדה", החלטת בית המשפט מקלה בפרשנות של החוק העוסק בפשע שנאה ו"מעניקה רישיון לאלה המביעים מסר של שנאה ונוקטים בדרך של ביריונות, ובפרט במערכת החינוך, הטיעונים של ההגנה והשופט אינם מלמדים על הבנת משמעות השנאה, שהיא רגש, וככל רגש אחר היא באה לידי ביטוי באופן אימפולסיבי ולא מתוכנן".

3 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. תשמעו בקולי, לצאת עכשיו ולהפגין שבוע שלם, ואח"כ עלי' לארץ.

  אני מציע הרבה הפגנות ובס"ד זה יעזור לנו: שהרי כל אותן הפגנות שמרנן ורבנן גדולי ומנהיגי דורינו זיע"א הורו לצאת אליהן, והשתתפו בהם שלוחיהם ותלמידיהם בעצמם, היו ביטול תורה? אני זוכר שהלכנו בבני ברק בשליחות "כל הגדולים" ביחד אם חלק מנהיגי הדור, להפגין נגד ניתוחי מתים!!! עורו ישינים וטועים, והתעוררו בטרם נאחר את המועד!!!! עכשיו עוד יש לנו זמן לשוב לשם ית', ללמוד תורה, להתפלל לשם, ולצאת לרחובה של עיר ולזעוק אל הקב"ה, נגד מחריבי התורה הקדושה.

  עוד דוגמא:
  לפני 28 שנה נפתחה חנות פיצה בשבת בר"ג היתה הפגנה בככר רמב"ם ומרן הגרא"מ זיע"א זצוק"ל השתתף בעצמו ונשא דברים זה עזר? לא! בוודאי עזר.

  עוד דוגמא:
  מרן הגרי"ז השתתף במחאה נגד הבריכה החילונית בירושלים בשעתו.
  בשנים האחרונים: עשרות ומאות הפגנות נגד חילולי שבת שאפ' חלקן הגדול לא עזרו וידעו זה מראש שלא יעזור, היו או לא היו? אעפ"כ היו! משום שאנחנו חייבים למחות על כבוד שמים בשעה שהם מחללים שם שמים, וזה יביא הגאלה שלמה.

  ההפגנה נגד בית המשפט העליון לא מכבר עזרה? קדחת! ראה ערך ביטול חוק טל ועוד ועוד ועוד.
  אבל: ידועה אמרתו הטהורה של מרן הגרי"ז זצ"ל, על ענשו של איוב, שסבל יסורים קשים, על שהיה בעצת פרעה ו"שתק" מש"ה נענש ביסורים קשים ומרים, ושאל מרן זיע"א מהי המדה כנגד מדה? הלא איוב שתק ולא אמר כלום למה מגיע לו עונש? תשובתו של הגרי"ז זצ"ל: בעולם הזה כאשר כואב נהוג לנו לצעוק "אוי ביי", אם באמת כואב לו זה יוצא מעצמו מהפה, האם זה עוזר? לאו דוקא!! אבל כשבאמת כואב צועקים!!!! ומי שלא מבין זה ברור שהענין לא כואב לו כלל!

  בא ונרים את הכפפה ונאמר דברים פשוטים וברורים:
  המתרחש נגד עינינו בשנתייים האחרונות ובסתר הרבה קודם לכן זהו שדוד מערכות של השיטה והתורה שהועברה והונחלה לנו מדור דור! זוהי מחיקה פשוטו כמשמעו של כל החינוך שנהג מאז ימות החזון איש זצ"ל והלאה על חשיבות לימוד התורה ועל הבלעדיות שלה ללא שום כחל ושרק! והיצר הרע רוקד בינינו ומבקש לשכנע אותנו לא לצעוק כשקמים משחיתים ואפיקורסים נגדינו בכל רגע בכל עת ובכל שעה.

  אמת שקשה ויהיה עוד יותר קשה, עד ביאת גואל צדק, אבל זה לא מצדיק מגמות הרסניות כמו השתלבות בצורה כזו או אחרת בחברה הגויית דה פקטו הסובבת אותנו. ואם תאמר מה יהיה? תשובה מי שאמר והיה העולם ונתן את התורה וצוה לעמול בה הוא שיציל וכבר עברנו רעות רבות והקב"ה מצילנו מידם! בזכות שאנחנו מראים להקב"ה שז כואב לנו.

  מי שלא מאמין יש לו שאלות ופתרונות נוסח שילוב כזה או אחר בצבא נוסח ישיבות תיכוניות חרדיות. נוסח "דרכי נועם" ולא הפגנות הדל"י. וידוע מעתיקי השמועה סיפור חשוב: שכאשר רצו ברוסיה השמד, להנהיג לימוד של שעה אחת שפה זרה בישיבת וואלזין, סגרו את הישיבה מיד! ולא התפשרו על קוצו של יו"ד!!! אמרו קיום התורה בידי הקב"ה ולא בידינו! התפקיד שלנו הוא ללמוד תורה ותו לא !!!! סגירת הישיבה היתה ההפגנה של זמניהם נגד שלטון השמד, ממש כמו כך צריך להיות בזמנינו שלא מפחדים להפגין נגד שלטון השמד.
  כאשר ללא הרף משודרת כלפי הצד החילוני רוח פשרנית רופפת ורופסת זוהי התוצאה וזה לא יהיה סוף פסוק! זו הזמנה מפורשת לעוד דרישות ועוד דרישות עד שיתגשם רצונם להכחידנו מקרב הארץ עפ"ל!

  רבותי: עורו ישינים וטועים, והתעוררו בטרם נאחר את המועד!! !! עכשיו הזמן לשוב לשם ית', ללמוד תורה, להתחזק בצניעות, להתפלל בדמעות לשם ית', ולצאת לרחובה של עיר ולזעוק אל הקב"ה, נגד מחריבי תורה הקדושה וגזירת השמד והליב"ה ר"ל

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 2. יהודים יקרים עדיין לא נפל לכם האסימון !! אתם צריכים להגיע לפה ובדחיפות!

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 3. מעניין אם כושי היה עושה את זה לאמריקאי לבן? גם הוא היה פוסק כך? ימח שמו!!!

  יהודה |
  הגב