זעזוע ביבנה: העירייה הרסה מבנה של ישיבה

זעזוע, בעיר יבנה למראה ההרס של מבני ישיבת 'כתר תורה' בעיר על ידי העירייה -ומה תגובת העירייה? בפנים

זעזוע ביבנה: אור ליום ו' עש"ק, באישון ליל, פשטו טרקטורים של עיריית יבנה בליווי כוחות גדולים של מאבטחים ובכירי העירייה על קריית הישיבה הממוקמת בפאתי העיר והחלו בהריסה חסרת הבחנה של מבני הישיבה והמוסדות, כאשר ארון הקודש וספרי הקודש מתגוללים בעפר.

 

רבני העיר בראשות המרא דאתרא הגאון רבי דוד אבוחצירה שליט"א, מ"מ ראש העיר רפאל כהן וחברים במועצת העיר והמונים מתושבי העיר שנזעקו למקום עמדו מופתעים ונדהמים לגודל ההרס וההשחתה של המבנים שנעשתה ללא הבחנה תוך פגיעה חמורה בקדושת המקום. היה מצמרר לראות את תלמידי הישיבה נערים צעירים שנזעקו מבתיהם עומדים וממררים בבכי קורע כל לב בראותם את הרס מקום התורה בו הם זוכים להתחנך.

2014-05-06 16.46.44 20150327_005247 (2) 20150327_005256 (1)-1

ראש המוסדות הרב מתתיהו הגרי שליט"א שהגיע למקום ישירות משדה התעופה שם נחת בשובו משליחות לחיזוק המוסדות קרע את בגדיו ופרץ בבכי מר יחד עימו התיישבו המוני הנאספים במקום על הקרקע וקוננו באמירת סליחות על הקטרוג הנורא רח"ל.

 

יצוין כי השטח עליו הוקמו המוסדות נמצא מזה כשלש שנים בתהליכי הקצאה ועיריית יבנה אף אישרה זאת במסמך. כל ניסיונות הנהלת המוסדות להידבר עם ראש העיר צבי גוב ארי נדחו בתקיפות.

 

יצוין כי ישיבת 'כתר תורה' הינה הישיבה היחידה הקיימת כיום בעיר יבנה והיא הייתה לצנינים בעיני ראש העיר אשר לא נמנע מלהתבטא כי הוא לא ייתן להקים ישיבה בעיר.

 

רבני העיר בראשות המרא דאתרא הגאון רבי דוד אבוחצירה, אישי ציבור וראשי מוסדות תורה ביבנה מתכוונים לקיים השבוע עצרת מחאה המונית ברחובה של עיר למחות על הפגיעה החמורה בישיבה הקדושה ובמוסדות התורה.

 

קבוצה מתושבי יבנה הקימו מטה פעולה להצלת הישיבה והמוסדות כאשר היעד הראשון הינו לאפשר המשך לימודים סדיר בישיבה הקד' בתחילת זמן הקיץ. המעוניינים לסייע בדבר בתרומות או בכל דרך אחרת מתבקשים להתקשר אל יל"ה – יהודים למען התורה טל: 08-9437733

מעיריית יבנה נמסר בתגובה: בצמוד לתחנת המשטרה ביבנה, על שטח ציבורי של עיריית יבנה, הקים הרב מתתיהו הגרי הלוי באמצעות עמותת 'נצח זכריה' את הבניה המפורטת להלן ללא היתר בניה, ללא אישור הקצאת השטח הציבורי, ללא תשלום מסים ומים תוך התחברות פיראטית לחשמל, תוך סיכון רב של כל הנמצאים במבנים הבלתי חוקיים. ראוי להדגיש כי העמותה ומנהלה פלשו ללא רשות כדין לקרקע ציבורית ונהגו בה מנהג בעלים תוך כדי הוספת מבנים בלתי חוקיים והרחבת שטח הפלישה שלא כדין.

המבנים והתשתיות במתחם הם רבים כפי שמפורט בצווים שהוציאה העירייה: מבנה בשטח של כ- 23 מ"ר וגגון, מבנה בשטח של כ- 25 מ"ר המשמש כיתת לימוד וגגון, מבנה בשטח של כ- 31.2 מ"ר המשמש כחדר אוכל+ גגון, תוספת בנייה בשטח של כ- 12 מ"ר, מבנה בשטח של כ- 15 מ"ר המשמש כשירותים, מבנה בשטח של כ- 70 מ"ר המשמש לחדרי מנוחה וכיתת לימוד, מבנה בשטח של כ- 70 מ"ר המשמש כבית מדרש, תוספת בנייה בשטח של כ- 40 מ"ר, תוספת בנייה בשטח של כ- 25 מ"ר, מכולה בשטח של כ- 14.5 מ"ר, מכולה בשטח של כ- 14.5 מ"ר, בניית מבנה מבנייה קלה בשטח של כ- 120 מ"ר. המבנה בשלבי בנייה כולל קירות וגג, הותקנו חלונות, כולל חיבור לתשתיות (מים וביוב), ריצוף באבנים משתלבות בצמוד למבנה, גידור באורך של כ- 25 מ' ושער ברזל.

כבר בשנת 2012 הוצאו צווי הפסקת בניה מנהליים לבנייה וביום 30.12.2014 הוצא צו הריסה מנהלי לבניה שלא כובד.

ביום 17.2.15 הוציא ראש העיר צבי גוב-ארי והיועצת המשפטית לעירייה, עוה"ד טובה אלטמן-שפירא, צו סילוק לפי חוק מקרקעי ציבור (סילוק פולשים), התשמ"א-1981 המורה לפנות את המקרקעין בתוך 15 יום.

לאחר שהרב לא ביצע את הצו הגישה העירייה ביום 3.3.15 באמצעות היועצת המשפטית, עוה"ד שפירא-אלטמן, כתב אישום כנגד העמותה והרב. בחלוף למעלה מחודש ממועד מסירת הצו לידיו של הרב ובהעדר כל התייחסות אף לכתב האישום, ובשעה שזה האחרון לא טרח לפנות את השטח הציבורי ואף לא פנה לבית המשפט לבטל/לעכב את הצו, כינס ראש העיר בלשכתו ביום חמישי, 27/3/2015 את נציגי אגף ההנדסה, האדריכל יונתן לובל, המפקחים על הבנייה, אבי חלף וגבי איסמאלוב, עוזר מנהל אגף שפ"ע, עופר תורג'מן, עוזר ראש העיר, מנחם שושן, היועצים המשפטיים עוה"ד איתן בראש ועו"ד טובה אלטמן-שפירא, והורה לבצע את פינוי המתחם ללא דיחוי.

העירייה גייסה על חשבונה משאיות פינוי, מוביל כפול להובלת שתי המכולות הקיימות בשטח, טרקטור, מנוף, רמסות להעמסת הפסולת, מאבטחים וכן קבלן מורשה של הלשכה להוצאה לפועל.

פעולה זו הינה חלק בלתי נפרד ממדיניות העירייה להעדר סובלנות והעדר השלמה עם פעילות עבריינית בעיר. העירייה לא תאפשר לאף גורם להחזיר את העיר לתקופות בהן עבירות בנייה ואחרות לא טופלו.

 

5 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. ה' ישמור מזעזע נורא ואני יודע ממקור מוסמך שיש מסמך שהעריה כן הקצתה את השטח וזה חתום ע"י ראש העיר של יבנה וגם החשמל והמים התחברו ע"י העריה חבר הראה לי את החשבונות מים דרך העיריה בשם מי יבנה אז די לשקרים ולאפליה מזועזע נורא

  משה |
  הגב
 2. אוי לנו לאן הגענו אם זו לא גלות מהי גלות? אם בארץ ישראל לא ניתן ללמוד תורה אז למה מגיע לנו את הארץ הזאת? אסור לשכוח שבספר הספרים כתוב במפורש אם בחוקותי תלכו …..רק אז נזכה לקבל את הארץ וכו'

  מעניין אם היה מסגד במקום האם ראש העיר גם היה מתנהג כך אוי לאותה עיר שזהו ראש העיר שלה

  יצחק |
  הגב
 3. מזעזע עד מוות.
  היתכן?????
  היזהרו והישמרו ראשי הערים. דין שמים קשה מהכל.
  להרוס ולהחריב מבנה בית ה'

  מאורעות השואה.

  דני |
  הגב