זעזוע ב'עדה': קיצוניים בקריאות לראב"ד הגר"מ שטרנבוך: 'ראביי רפורמי' (וידאו) (תמונות)

זעזוע ב'עדה החרדית': סיקריקים משכונת 'מאה שערים' הפגינו תחת ביתו של ראב"ד 'העדה החרדית' הגאון רבי משה שטרנבוך בקריאות גנאי: 'ראביי רפורמי' • גורמים ב'עדה': "חבורה אלימה ופושעת". צפו

מלחמות הקברים עולים מדרגה: פעילי 'אתרא קדישא' – הארגון הנלחם נגד חילולי קברים –הגיעו אמש (ראשון) אל מתחת לביתו של הרב משה שטרנבוך בהר נוף, 'ראב"ד 'העדה החרדית", והפגינו נגדו כשהם נושאים שלטים ועליהם 'ראביי רפורמי'.

המפגינים חסמו את הכביש והתעמתו עם עוברי אורח. אוטובוס אגד שחלף בשכונה ספג אבנים. המשטרה פתחה בסריקות לאיתור המתפרעים. המאבק על החפירות במתחם שנלר בירושלים מתנהל כבר תקופה ארוכה. ב'אתרא קדישא' טוענים כי במתחם יש חשש לחילולי קברים עתיקים, ומנגד ב'אגודה למניעת חילולי קברים' מנסים להרגיע כי כל הבדיקות באזור מוכיחות כי אין כל חשש לחילול קברים.

בד"ץ העדה החרדית החליטו בשני דיונים נפרדים למנות בתור מפקח במקום את הרב רפאל ליפשיץ, מומחה ותיק בענייני קברים ומערות קבורה. לעומת זאת אנשי 'אתרא קדישא' לא הסכימו עם החלטת הבד"ץ, ודרשו למנות דווקא את אחד מאנשיהם, ישראל אייזנבאך למפקח במקום.

תושבים בשכונת הר נוף שהיו עדים למקרה הוקיעו את אלימות הפעילים בשיחה עם 'קוקר' והבהירו כי מגנים ומתנערים ממעשים הנוגדים את דעת התורה. "המקרה עלול היה להסתיים ברצח", טוען אחד התושבים. לדבריו, "מדובר בארגון פשע לכל דבר. הם חבורה אלימה ופושעת".

חברי בד"ץ 'העדה החרדית' הגיעו הבוקר לסיור במתחם שנלר בירושלים על פי מה שהוחלט בישיבת הבד"ץ ביום חמישי לסייר במקום.

[alooma ref="e361b75b99e6db32b88e02084f34d10a.mp4" src="1" autoplay="1" pid="0"]

77487

77488

77486

2 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. להרב רפאל ליפשיץ אין שום הבנה לקברים

    משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
    הגב