זעזוע ברשת: חרדי לשעבר שרף תפילין

דניאל עמרם, חרדי לשעבר שמרבה להעלות פוסטים כנגד חרדים, העלה תיעוד מזעזע בו הוא שורף את התפילין במחאה על "כפייה דתית". גולשים רבים הזדעזעו והביעו מחאה

זעזוע ברשת: דניאל עמרם, חרדי לשעבר שמרבה להעלות פוסטים כנגד חרדים, העלה תיעוד מזעזע בו הוא שורף את התפילין במחאה על "כפייה דתית". גולשים רבים הביעו זעזוע על המקרה. אחד מהם כתב:"יהודים נשרפו על קידוש השם, ואתה שורף את הסמל של העם היהודי, אתה חולה!".

לתיעוד המזעזע שאותו החלטנו לחסוך מכם, הוא צירף פוסט בו הוא כתב על המניע למעשה הקשה:

וכך הוא כותב: "כשהשתתפתי במחאה בשבוע שעבר על הכפייה הדתית החדשה שנולדה כאן לאחרונה, וכשמה המלא "חוק המרכולים" ראיתי את העדינות והאובר רגישות שהייתה למפגינים, ותהיתי לעצמי, מה באמת גורם למדינה דמוקרטית כמו שלנו להיות נשלטת בצורה גסה שכזאת על ידי קומץ קטן?
מה גורם למדינה דמוקרטית לא לאפשר לזוגות חד מיניים להתחתן? או להטרו בנשואים אזרחיים? תדמיינו עכשיו בראש את כל מה שמוגדר ככפיה במדינה, ותשאלו את עצמכם, למה לעזאזל זה קורה לנו? איך אנחנו נשלטים בצורה כזאת?והגעתי לתובנה, שה'דת' כיוון שהיא חלק מההיסטוריה של היהדות כקהילה, יש בנו אובר רגישות כלפיה שגורמת לנו לוותר, להפנים.ודווקא בגלל שעברנו קשיים, ושרפו לנו תפילין בעבר, אנחנו רגישים בתוך תוכינו לדת.
ומונפול הרבני, מנצל את זה, לא מחייב שבמודע, אבל זה נותן להם את הכח לשלוט, כי אנחנו רגישים לזה, מקבלים את זה כמובן מאילו, בתוך תוכינו.

לסיום הוא כותב:"לכן החלטתי, שלא אתן לסמל הזה, שהיה לי כבוד אליו כסמל היסטורי, להתל ולשלוט בי יותר".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.